CRKT od lat współpracuje ze znanymi projektantami noży, dzięki czemu powstało wiele ciekawych i nietuzinkowych noży. Jedną z takich osób jest Brian Tighe – projektant i wykonawca, który od ponad 30 lat z powodzeniem kreuje swoje piękne dzieła, a jego prace cechuje nowoczesna i odważna linia, perfekcja wykonania oraz materiały najwyższej jakości.
CRKT Tighe Tac Two powstał na podstawie noża składanego custom o tej samej nazwie.

CRKT całkiem zgrabnie zamieniło ten piękny custom w nóż seryjny, zmieniając oczywiście materiały, ale zachowując kształt i wzorową mechanikę.

Produkcyjna wersja modelu posiada rękojeść wykonaną z GRN (Glass Reinforced Nylon), która swoim wyglądem przypomina błyskawicę. Użyty materiał oraz profilowanie rękojeści odbiło się pozytywnie na masie noża, która wynosi 95 gramów. Długość rękojeści to około 116 milimetrów, czyli jest tutaj dużo miejsca na wygodny chwyt.
Wewnątrz rękojeści znajdują się stalowe linery, jednak blokada noża to tzw. Button Lock, który obsługuje się bardzo wygodnie i bezpiecznie.

Na rękojeści znajdziemy oczywiście stalowy klips (Deep Carry) oraz otwór w którym możemy zamocować pętlę z paracordu.

Głownia nie jest duża (około 85 milimetrów), ale optycznie doskonale zgrywa się z całym projektem. Jej grubość to 2,9 milimetra, a wykonana została ze stali 8Cr13Mov (58-60 HRC) i otrzymała wykończenie typu Satin.

Głownię otworzyć można na dwa sposoby – dedykowanym kołkiem (Thumb Stud), bądź płetwą (Flipper). Bez znaczenia jaki sposób wybierzemy, mechanika jest doskonała, a to za sprawą użytych łożysk kulkowych (Tighe Ball Bearings Pivot System).

Długość otwartego noża to około 201 milimetrów, zatem doskonale nadaje się na typowy nóż typu EDC.

Tighe Tac Two to ciekawy projekt, który doskonale wpasuje się w gusta użytkowników szukających nowoczesnych linii i świetnej mechaniki. Folder nie jest tuzinkowy i jego użytkowanie sprawi wiele radości.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z tym ciekawym nożem, a także jego wersją Tanto.

Żródło: briantighe.com