Czasami zachodzi potrzeba włożenia do kieszeni eleganckiego noża, który z jednej strony będzie cieszył nas swoim wyglądem, ale z drugiej nadal będzie w pełni użytkowym narzędziem. Dobrze jeszcze by było, gdyby nie miał klasycznego klipsa (nie chcemy by rzucał się w oczy) i dodatkowo posiadał bezpieczną blokadę.
Propozycja nasuwa się momentalnie – Northcliffe , czyli elegacki nóż składany, którego projektantem jest amerykańki knifemaker Steve Jernigan.

Northcliffe to nóż, któremu bez wahania możemy przyczepić etykietę „gentleman knife”, bowiem jego elegancki design plasuje go bardziej jako męska biżuteria, niż klasyczny nóż do pracy. Idealnie będzie pasował jako dodatek do garnituru, a wyjęty na oficjalnym spotkaniu bardziej zainteresuje postronne osoby, niż wzbudzi negatywną sensację.
Rękojeść tego składanego noża wykonana została ze stali nierdzewnej, która została wypolerowana na lustro. Dodatkowo na każdej okładzinie w specjalnie wyfrezowanym gnieździe umieszczona została wstawka z hebanu, który wspaniale komponuje się z polerowanym metalem. Poza tym, drewniany element pozwala na pewniejszy chwyt rękojeści, zatem unikniemy przykrego ślizgania się w dłoni podczas używania.

Producent zadbał o bezpieczeństwo naszych palców i głownia blokowana jest systemem Liner Lock. Właśnie zastosowanie tej niezawodnej blokady stawia wyżej ten nóż od większości scyzoryków, które nie posiadają żadnego zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem. Northcliffe daje nam poczucie bezpieczeństwa podczas pracy, a użyta blokada została zaprojektowana i wykonana tak, iż nie eleganckiego charakteru całości.

Listek blokady obsługuje się wygodnie jednym palcem, a sama blokada doskonale spełnia swoje zadanie. Doskonałe dopasowanie elementów zaowocowało zupełnym brakiem luzów, także po otwarciu głowni możemy cieszyć się świetnym narzędziem gotowym do pracy.
Samo otwieranie głowni odbywa się za pomocą znanego ze scyzoryków nacięcia na paznokieć (Nail Mark). Nacięcie to upodabnia prezentowany folder właśnie do klasycznych scyzoryków, dlatego dla wielu użytkowników sporym zaskoczeniem jest wspomniana wyżej blokada głowni.

I tutaj również warto wspomnieć o jakości wykonania, bowiem głownia podczas otwierania i zamykania sunie lekko i płynnie, a po zamknięciu możemy cieszyć się wzorowym wycentrowaniem głowni względem okładzin, co dla wielu producentów stanowi obecnie całkiem spore wyzwanie.

Tak jak mogła nas zaskoczyć użyta blokada, tak na pewno spore zdziwienie wywoła widok otwartej głowni o profilu Drop Point, jednak w lekko zmienionej formie.

Ciekawą linię głowni uzupełnia fałszywe ostrze, które dodaje całości niewielkiego smaczku. Powierzchnia stali otrzymała satynowe wykończenie, które pięknie kontrastuje z polerowaną rękojeścią.
Oczywiście pełny płaski szlif głowni gwarantuje nam doskonałe parametry cięcia, a poprawnie wyprowadzona krawędź tnąca ułatwi nam w przyszłości ostrzenie.
Otwarty Northcliffe wygląda intrygująco i potrafi przykuć uwagę. Model spodoba się tym, którzy cenią elegancję, ale szukają zarazem narzędzia gotowego do pracy.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 110 mm
– materiał rękojeści – stal i heban
– blokada – liner lock
– długość głowni – 75 mm
– grubość głowni – 2,8 mm
– materiał głowni – 8Cr13Mov
– długość całkowita – 192 mm
– waga – 94 g

Elegancki wygląd idzie w parze z użytkowością, tak więc Northcliffe to świetny nóż do pracy, który doskonale sprawdzi się jako miejskie edc. Bez względu na to, czy będziemy nosić go w kieszonce marynarki, czy też kieszeni jeansowych spodni, będziemy mogli bez obaw wykonać nim szereg czynności.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą eleganckich noży składanych!