W dobie doskonałych maszyn CNC, nowoczesnych materiałów i nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, przestają dziwić projekty, które jeszcze niedawno bardziej kojarzone były z gadżetami z filmów S-F, a nie z użytkowymi narzędziami.
Gustavo Cecchini który jest autorem projektu noża składanego Kershaw Malt, to knifemaker, który wspaniale łączy odważne futurystyczne projekty z nowoczesnymi materiałami, czego efektem są bardzo efektownie wyglądające foldery.

Kershaw Malt to składany nóż, który doskonale sprawdzi się jako nóż do codziennego używania (EDC), a nietuzinkowy wygląd sprawi sporo frajdy użytkownikowi.

Głownia noża wykonana została z popularnego materiału jakim jest nierdzewna stal 8Cr13MoV. Stal ta pozwala na stosunkowo długie trzymanie ostrości, a zarazem umożliwia szybkie i łatwe ostrzenie. Jest to stal stosowana w nożach budżetowych i często pojawia się u wielu znanych producentów noży.
Kształt głowni to zmodyfikowane Tanto z płaskim szlifem, który bardzo przyzwoicie sprawdzi się podczas codziennego używania. Powierzchnia stali otrzymała bardzo ciekawe wykończenie zwane Two-Tone, czyli część jest satynowana, a pozostała powierzchnia pokryta została powłoką PVD (Physical Vapour Deposition).
Dodatkowego smaczku głowni nadaje ciekawie wyprowadzone fałszywe ostrze, które delikatnie zmniejsza wagę głowni, a zarazem nadaje jej ciekawego wyglądu.

Głownia otwierana jest przy pomocy Flippera, czyli stalowej płetwy, która w tym modelu pełni również rolę otwieracza do butelek. Otwieranie odbywa się błyskawicznie, bowiem zastosowano tutaj autorskie rozwiązanie firmy Kershaw, czyli wspomaganie otwierania ostrza (SpeedSafe assisted opening).
Przy otwartej głowni Flipper całkowicie chowa się w rękojeści, nie przeszkadzając tym samym w używaniu noża.

Rękojeść wykonana została ze stali nierdzewnej i podobnie jak głownia otrzymała wykończenie Two-Tone (satynowanie i powłoka PVD). Wygląda to bardzo efektownie i świetnie komponuje się z głownią.

Blokada głowni to popularny i sprawdzony Frame Lock, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie i daje nam pełne poczucie bezpieczeństwa podczas pracy.

Dodatkowymi smaczkami na rękojeści są Backspacer i klips, które są w niebieskim intensywnym kolorze, przełamując tym samym szarą stonowaną całość.
Klips nie jest duży, jednak wykonany ze sprężystej stali dobrze spełnia swoją rolę i mocno trzyma folder na krawędzi kieszeni w pozycji Tip-Up.

W tylnej części rękojeści znajdziemy jeszcze Lanyard Hole, czyli otwór pozwalający na założenie ozdobnej zawieszki. Tutaj doskonale będzie pasować kawałek niebieskiego paracordu, na który dodatkowo możemy założyć efektowną ozdobę w postaci koralika, czaszki, itp.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 111 mm
materiał rękojeści – stal nierdzewna
długość głowni – 76 mm
materiał głowni – 8Cr13MoV
rodzaj blokady – frame lock
długość całkowita – 181 mm
waga – 138 g

Kershaw Malt to nowoczesny design, który w połączeniu z dobrze dobranymi materiałami stanowi ciekawą propozycję noża do codziennego używania. Interesująca jest również cena noża, która pozwala postrzegać go jako świetna pozycja w kategorii jakość/materiały/cena.
Kershaw Malt sprawdzi się jako edc, a przy okazji będzie się doskonale prezentował obok takich gadżetów jak nowoczesne latarki, pióra do pisania, czy też innych użytecznych „przydasiów” które ze sobą nosimy. Wszak najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby posiadane przedmioty były użytkowe i dawały nam radosć.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z całą ofertą składanych noży firmy Kershaw.

Źródło: gtcknives.com