Powszechnie wiadomo, że dobrze jest mieć przy sobie dobry nóż, a najlepiej dwa. A może jeszcze lepiej jest mieć dwa noże w jednym?
I tutaj wchodzi ON! Cały na żółto!!

Rough Rider DoubleTake, czyli składany nóż z serii Trapper, to tradycyjny scyzorykd o codziennego używania
Duża prostokątna rękojeść (długość około 102 milimetry) posiada wstawki z kości, a na jednej z nich umieszczono metalową inkrustację w kształcie żołędzia.

Grubość scyzoryka jest w sam raz (około 8 milimetrów) i przy oryginalnym kształcie rękojeści pozwala na bardzo wygodny chwyt i bezpieczną pracę.

Wewnątrz rękojeści kryją się aż cztery głownie, przy czym każda z nich otwierana jest przy pomocy nacięcia na paznokieć (Nail Nick).

Rękojeść skrywa w sobie interesujące głownie.
Pierwsza z nich, o profilu Clip Point pozwala na cięcie, a także na delikatne prace bardzo ostrym czubkiem. Doskonale nadaje się do dłubania w drewnie, wykonywania otworów w skórze i tkaninach oraz wszelkich prac wymagających precyzji.

Druga głownia, o profilu Spey doskonale nadawała się np. do sterylizacji zwierząt. Brak czubka zmniejszał ryzyko przebicia skóry, więc kształt ten świetnie sprawdzał się również przy skórowaniu. Oczywiście inny kształt czubka nie dyskwalifikuje tej głowni jako bardzo ostrego narzędzia do cięcia!

Każda z głowni mierzy około 77 milimetrów, a całkowita długość noża po otwarciu dowolnej głowni to około 177 milimetrów.
Głownie wykonane zostały z nierdzewnej stali o grubości niecałych dwóch milimetrów, a ich powierzchnia otrzymała lustrzane wykończenie (Mirror).

I nie byłoby nic dziwnego w tym modelu, gdyby nie to, iż głownie zostały w nim zdublowane! Zatem możemy cieszyć się z czterech głowni gotowych do pracy!
Wydaje się komuś, iż to zły pomysł? Otóż niekoniecznie, bowiem takie rozwiązanie pozwala na długie używanie noża w terenie bez potrzeby ostrzenia. I owszem, ostrzenie nie jest problemem, jednak nie zawsze jest na nie czas i miejsce.
Warto mieć na uwadze, iż duża rękojeśc i cztery głownie mają wpływ na całkowitą wagę scyzoryka, która wynosi 224 gramy. Wydaje się dużo, ale gdy wyobrazimy sobie piękny skórzany, bogato zdobiony pouch w kowbojskim klimacie, a w nim właśnie ten scyzoryk… A poza tym, co to znaczy „ciężki” dla prawdziwego miłośnika takich perełek!

Oczywiście jak na rasowy scyzoryk przystało, jest to Slip Joint, czyli głownie w pozycji otwartej blokowane są stalową sprężyną.

Rough Rider DoubleTake Trapper to piękna, chociaż nietypowa konstrukcja, która powinna znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika klasycznych noży składanych. Oryginalna budowa, dbałość o szczegóły i dobre wykonanie czynią z niego ciekawą pozycję, która sprawdzi się również jako nóż do codziennego używana.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą ciekawych noży klasycznych!