GMG, czyli Gas Monkey Garage już pojawił się na naszej stronie i można o samej firmie, jak i jej produktach poczytać tutaj:

GAS MONKEY GARAGE

Tym razem powracają do nas z kolejnym ciekawym gadżetem, a mianowicie niesamowicie sympatycznym składanym nożem, który idealnie wpisuje się w letnie edc.

Gas Monkey Garage Key Ring to ultralekki folder (25 gramów), w którym zminimalizowano budowę rękojeści, jednak nie pozbawiono jej wygody. Jedna z okładzin wykonana została z dwukolorowego materiału G10 (włókno szklane wzmocnione żywicami). Pomarańczowy kolor nadaje wesołego klimatu, a smaczku dodaje zarys „firmowej” dla GMG małpy. Mimo, iż okładzina ma bardzo minimalistyczny wymiar, bez problemu spełnia swoją rolę, a co więcej, pozwala na całkiem wygodny uchwyt podczas pracy.

Druga strona rękojeści to stalowy element, stanowiący zarazem blokadę typu Frame Lock. Także mimo tak małego projektu, zadbano o bezpieczeństwo naszych palców.

Key Ring jak rasowy folder posiada stalowy klips, także bez obaw możemy nosić nóż na krawędzi kieszeni, chociaż świetnie tego malucha można przypiąć klipsem do portfela, paska, torebki, czy nawet daszka czapki.

Oczywiście nie zapomniano o otworze w tylnej części rękojeści, także możemy przewlec paracord, założyć stalowe kółko (dostajemy w komplecie z nożem), przypiąć karabińczyk i … możliwości jest bez liku! Naprawdę przy tej wadze można nieźle pokombinować, wieszając nożyk nawet jako ozdobę na szyi. Przy czym jeżeli zdecydujemy się na „wiszącą” formę noszenia foldera, wówczas możemy odkręcić klips, dzięki czemu jeszcze zbijemy wagę! Szaleństwo!

Głownię otwieramy przy pomocy jednostronnego kołka, który mimo swojego małego rozmiaru spełnia swoje zadanie znakomicie.

Głownia o profilu Wharncliffe (płaska krawędź tnąca doskonale nadaje się do cięcia na płaskich powierzchniach i zapewnia świetną kontrolę ostrego czubka), dla wielu może być zaskoczeniem, jednak nie można odmówić jej użytkowości. Doskonale nadaje się do lekkich prac, przy czym takie czynności jak obieranie owoców, przycinanie papieru i tektury, cięcie taśm klejących, czy otwieranie wszelkich opakowań naprawdę nie jest żadnym problemem.
Smaczku dodaje czarna powłoka (Black PTFE), która wiąże nam wizualnie głownię z rękojeścią.

Otwarty nóż wygląda zabawnie, a kolorowe wstawki dodają mu tylko uroku. To naprawdę słodziak!

Dane techniczne:
– długość całkowita – 130 mm
– długość rękojeści – 74 mm
– długość głowni – 56 mm
– grubość głowni – 1,9 mm
– stal – 420
– blokada – Frame Lock
– materiał rękojeści – stal nierdzewna/G10
– waga – 25 g

Gas Monkey Garage Key Ring to sympatyczne mini narzędzie. Małe rozmiary nie dyskwalifikują tego noża i znajdzie on zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma sensu zaprzęgać pełnowymiarowych folderów. Doskonale sprawdzi się jako brelok przy kluczach, może stanowić uzupełnienie zawartości damskiej torebki, tudzież sprawić wiele radości dziecku, które ostrzem tego malucha bez problemu będzie mogło strugać patyki, oczywiście pod naszym nadzorem.
Dodatkową frajdą jest fakt, iż nóż ten jest oficjalnym gadżetem od Gas Monkey Garage, o czym świadczy wspomniana wyżej małpia głowa na rękojeści i na głowni!

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznanie się z pełną ofertą małych, ale jakże użytkowych noży składanych!