Lato powolutku zmierza do końca, jednak każda pora roku jest dobra, by włożyć do kieszeni fajny nóż i wyskoczyć w teren.
Dzisiaj przedstawiamy składany nóż firmy Browning, który doskonale nadaje się na tzw. backup, czyli uzupełnienie noża o stałej głowni. Nawet jego nazwa nawiązuje do leśnej przygody, bowiem Whitetail to inaczej Mulak białoogonowy, czyli jeleń wirginijski. I właśnie sylwetka tego jelenia znajduje się na wieczku stalowej puszki, która kryje w sobie nóż.

Puszka świetnie nadaje się na tzw. puszkę survivalową, czyli możemy w niej zmieścić wszystko to, co naszym zdaniem przyda się podczas terenowej przygody. Jest to pojemne pudełko, a więc bez problemu zmieści się tutaj latarka, paracord, zapałki, żyłka, plastry, kompas i wszystko to, co uznamy za przydatne. Puszka bez problemu zmieści się w kieszeni spodni, także możemy mieć ją zawsze przy sobie.
Ale wróćmy do noża. Nie jest on duży, gdyż złożony mieści zaledwie 85 milimetrów. Rękojeść pozwala na wygodne ułożenie trzech palców, a czwarty całkiem zgrabnie odnajduje swoje miejsce na tylnej krawędzi rękojeści.

Rękojeść wygląda bardzo ciekawie, bowiem na linerach z nierdzewnej stali umieszczone zostały aluminiowe bolstery i okładziny z pięknie wyglądającego drewna czeczoty.

Blokada głowni to popularny Liner Lock, który dzięki odpowiedniemu profilowaniu miejsca styku z palcem umożliwia obsługę jedną dłonią. Listek blokady trzyma pewnie i dba o bezpieczeństwo naszej dłoni podczas pracy.
Aby wygodnie móc nosić nóż przy sobie, na jednej stronie rękojeści zamontowany został duży sprężysty klips, który pozwoli na montaż na oporządzeniu lub na krawędzi kieszeni. Klips wygląda bardzo interesująco, bowiem wycięto w nim logotyp firmy Browning, czyli głowę jelenia.

Głownię otwieramy przy pomocy jednostronnego kołka, który daje solidne oparcie kciukowi i umożliwia szybkie otwarcie. Na osi głowni użyto teflonowych podkładek, dzięki którym ostrze otwiera się bardzo płynnie.

Głownia o długości 60 milimetrów (grubość 2,8 milimetra) ma profil Droppoint, a wysoki wklęsły szlif pozwala na bardzo wygodne cięcie. Ostry, ale mocny czubek nie będzie bał się np. rzeźbienia w drewnie. Nierdzewna stal 440 dobrze spisuje się podczas pracy, a i nie ma problemu z jej ostrzeniem.
Na grzbiecie głowni znajdują się nacięcia pozwalające wygodnie oprzeć palec, dzięki czemu mamy nad głownią większą kontrolę podczas pracy.

Otwarty nóż mierzy 145 milimetrów, a jego waga to 66 gramów. Rozmiary noża pozwalają postrzegać go jako podręczne narzędzie, które w terenie pozwoli na wykonanie drobniejszych prac, co nie dyskwalifikuje jego użytkowości. Whitetail bez problemu pozwoli otworzyć puszkę z żywnością, pozwoli na przygotowanie podpałki i świetnie nadaje się na precyzyjne prace w drewnie. Jego elegancki wygląd pozwala z kolei bez wstydu włożyć go do kieszeni spodni i użyć go np. podczas spożywania myśliwskiego posiłku po udanym polowaniu.

Browning Whitetail to bardzo wdzięczny składany nóż, który ma w sobie ciekawą nutkę leśnego klimatu. Kompaktowe rozmiary czynią z niego zgrabne podręczne narzędzie, a ciekawe materiały pozwalają cieszyć oko. Dużym atutem jest również bardzo przystępna cena, a także wspomniana puszka, która sprawdzi się jako eleganckie opakowanie prezentowe.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży, które doskonale sprawdzą się podczas każdej, nie tylko leśnej przygody!!