Przedstawiamy kolejny ciekawy nóż wykonany na podstawie pracy znanego amerykańskiego knifemakera jakim jest Darrel Ralph, a którego projekty prezentowaliśmy już na naszej stronie.

HTM Gun Hammer Torpedo posiada rękojeść wykonaną z utwardzonego aluminium, które posiada grafitową powłokę. Powierzchnia aluminium otrzymała głęboki wzór 3D, dzięki któremu zminimalizowano ryzyko ślizgania się w dłoni, a ergonomiczny kształt rękojeści pozwala na wygodny chwyt, a tym samym na wydajną i bezpieczną pracę.

Grzbiet noża jest otwarty, czyli okładziny połączone zostały za pomocą tulei dystansowych. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i łatwe czyszczenie oraz konserwację noża.

Wygodny transport noża zapewnia duży stalowy klips, który otrzymał czarne wykończenie. Klips możemy przełożyć tak, iż użytkownik może wybrać sposób noszenia foldera (głownią w dół, bądź głownią w górę).

Warto jeszcze zajrzeć do wnętrza rękojeści, gdzie kryje się sprężyna wspomagająca otwieranie. Rozwiązanie to pozwala otworzyć głownię z zawrotną szybkością.

Wygodne otwieranie głowni zapewnia tzw. płetwa (Flipper), który w tym modelu wygląda bardzo efektownie. Oczywiście możemy również skorzystać z dwustronnego kołka, jednak otwieranie przy pomocy płetwy jest o wiele szybsze i prostsze.
Warto tutaj zaznaczyć, iż dwustronny kołek po otwarciu głowni pełni również rolę tzw. stop-pina, czyli jest elementem wzmacniającym sztywność całej konstrukcji, zapobiegając jednocześnie ewentualnym luzom między rękojeścią, a głownią.
Głownia otwiera się błyskawicznie, co zawdzięczamy zastosowanym łożyskom ślizgowym, które firma oznacza jako HTM Maxx Glide.

Głownia o profilu Drop Point i wklęsłym szlifie otrzymała wykończenie typu Stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania.

Krawędź tnąca to tzw. COMBO, czyli połączenie gładkiej krawędzi Plain i krawędzi z ząbkowaniem Serrated. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wszechstronności noża, bowiem gładka część będzie doskonale ciąć np. mięso, papier, a ząbkowana świetnie spisze się podczas przecinania tworzyw sztucznych, lin, taśm, itp.
Oczywiście warto pamiętać, iż taki rodzaj krawędzi tnącej wymaga odpowiedniego ostrzenia i zastosowania odpowiedniej do danej części ostrzałki!

Istotnym elementem noża składanego jest oczywiście blokada, której zadaniem jest blokowanie głowni w pozycji otwartej, co pozwala na bezpieczną pracę bez obaw o przypadkowe złożenie. W prezentowanym modelu zastosowano blokadę Liner Lock, przy czym sam listek blokady znajdujący się pod aluminiową okładziną wykonany został z tytanu.

W komplecie z nożem otrzymujemy firmowy pouch, pozwalający na wygodne przechowywanie.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 111 mm
materiał rękojeści – aluminium T6 6061
rodzaj blokady – Liner Lock
długość głowni – 95 mm
grubość głowni – 4 mm
materiał głowni – S30V
wykończenie głowni – stonewash
długość całkowita – 203 mm
waga – 148 g

HTM Gun Hammer Torpedo to mocny składany nóż, który wyróżnia wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Każdy model wykańczany jest ręcznie i przechodzi surową kontrolę jakości. Smaczku dodaje fakt, iż cała produkcja odbywa się na terenie Stanów Zjednoczonych.
HTM Gun Hammer Torpedo świetnie sprawdzi się jako klasyczne edc, chociaż stosunkowo pękata rękojeść nie każdemu może przypaść do gustu. Charakter i rozmiary noża pozwalają również spojrzeć na niego jak na składany nóż o profilu taktycznym.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!