Coleman to firma mająca w swojej ofercie sporo ciekawego sprzętu obozowego, począwszy od namiotów, poprzez naczynia doskonale nadające się do gotowania w terenie, aż po noże i narzędzia. Już kiedyś na naszej stronie prezentowaliśmy lekki multi tool o nazwie Icon Red, a dzisiaj przedstawiamy większy model, oznaczony CMN6012.

Jest to pełnowymiarowy multi tool, które oczywiście nie zastąpi klasycznych narzędzi, jednak w wielu przypadkach okaże się nieoceniony. Długość zamkniętego multi toola wynosi 105 milimetrów, a z otwartymi szczypcami 160 milimetrów.
Ramiona CMN6012 wykonano z aluminium, co pozwoliło na obniżenie wagi, chociaż nie jest ona mała (240 gramów). Czarno zielone lakierowanie nadaje całości sympatyczny wygląd, a gumowe wstawki na jednej rękojeści pozwalają na pewny chwyt podczas pracy.
Na mniejszym ramieniu umieszczono karabińczyk, który umożliwia przypięcie toola np. do paska, dzięki czemu można go mieć cały czas pod ręką.

Głównym narzędziem tego modelu są oczywiście szczypce uniwersalne, których ramiona wspomagane są sprężyną. Dostęp do szczypiec mamy oczywiście po pełnym otwarciu ramion.

Szczypce są masywne i bez problemu zastąpią klasyczne kombinerki. Zwężające się szczęki umożliwiają na chwytanie i trzymanie małych elementów, także bez problemu wykonamy wszelkie precyzyjne prace. Dodatkowo na szczękach znajdują się ostrza pozwalające na cięcie drutu.

Po zamknięciu toola, na jednym z ramion znajdziemy kolejne narzędzia, które pozwalają na wykonanie różnych prac.
Pierwszym z nich jest duże ostrze, które bez problemu zastąpi folder. Aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy, ostrze zastosowano tutaj blokadę liner lock, także nie musimy się obawiać o przypadkowe złożenie ostrej głowni na palce. Duży otwór w głowni i ząbkowanie na listku blokady umożliwia otwieranie i zamykanie jedną ręką, co może być przydatne podczas pracy. Długość otwartej głowni to 75 milimetrów.

Kolejnym narzędziem jest otwieracz do puszek, na którego czubku znajduje się dodatkowo mały płaski śrubokręt. Oczywiście narzędzie to doskonale nadaje się do innych czynności, tak więc bez problemu możemy nim ciąć taśmy podczas otwierania paczek, podważać wieczka puszek z farbą, tudzież użyć płaskiego śrubokręta jako precyzyjnego skrobaka.

Obok otwieracza do puszek znajduje się następne narzędzie, a tym razem jest to śrubokręt krzyżakowy tzw. Phillips, którego przeznaczenie jest oczywiste. Wyprofilowana końcówka nie jest zbyt duża, także umożliwi nam to wkręcanie i wykręcanie mniejszych wkrętów.

Ostatnie narzędzie łączy w sobie aż trzy elementy, bowiem jest to otwieracz do butelek, duży płaski śrubokręt i nacięcie ułatwiające zdejmowanie izolacji z przewodów elektrycznych. Podobnie jak końcówka z otwieraczem do puszek, tak i tutaj płaski szeroki śrubokręt doskonale nadaje się do wielu czynności.

Każde z trzech wymienionych narzędzi otwierane jest za pomocą nacięcia na paznokieć (Nail Mark), a po otwarciu wspierane jest stalową sprężyną (slipjoint), zabezpieczającą przed przypadkowym złożeniem.
Coleman CMN6012 Multi Tool to ciekawe narzędzie, które świetnie nadaje się np. jako uzupełnienie wyposażenia w aucie. Multi Tool bez problemu zmieści się w małej skrytce, a jego narzędzia pozwolą na wykonanie mniejszych napraw. Multi Tool jak pisałem wyżej nie zastąpi klasycznych narzędzi, jednak jego kompaktowe rozmiary pozwalają mieć go zawsze przy sobie. W wypadku tego modelu, możemy go przenosić albo przy pomocy karabińczyka, albo na pasie dzięki dołączonemu etui z nylonu.
Coleman CMN6012 Multi Tool to ciekawa propozycja uniwersalnego narzędzia, którego przystępna cena nie obciąży budżetu. Dobrze dobrany zestaw narzędzi może być ciekawą propozycją dla początkującego młodego majsterkowicza.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą wszelkiego rodzaju multi tooli, począwszy od małych kieszonkowych, aż po duże profesjonalne modele z ciekawymi zestawami narzędzi.