Ma je każdy z nas, chociaż nie zawsze są doceniane i traktowane z należytą dbałością. Często bardzo stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie bo od „zawsze był w szufladzie”. Z drewnianymi rękojeściami wyślizganymi przez dłonie naszych babć czy też matek. Czasami nieudolnie ostrzone przez panów domu na stołowych szlifierkach, gdzie po takim zabiegu linia krawędzi tnącej wygląda jak fale Dunaju… I bez względu na to w jakim są stanie, każdego dnia dzielnie biorą udział w przygotowywaniu posiłków, bo w końcu do tego zostały stworzone noże kuchenne.

W naszym sklepie znajdą Państwo niezwykle bogatą ofertę noży kuchennych, która powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Lata doświadczeń pozwoliły nam przygotować ciekawą ofertę zarówno dla początkujących amatorów gotowania, jak i dla profesjonalnych użytkowników, dla których nóż jest narzędziem codziennej pracy.

Przede wszystkim warto spojrzeć na nowoczesne modele takich firm jak Victorinox, Global, KAI czy też Opinel. To znane i popularne firmy, których produkty doskonale sprawdzą się w każdej kuchni, a dodatkowo są mało wymagające podczas eksploatacji (rękojeści ze specjalnych tworzyw sztucznych i głownie z nierdzewnej stali pozwalają na mycie w zmywarkach). Poza dużymi nożami znajdziemy tutaj również wszelkiego rodzaju skrobaczki, małe noże do warzyw, nożyki do obierania czy też specjalne noże do sera.

Ciekawą propozycję otrzymujemy od firmy Kyocera, której noże i skrobaczki o ceramicznych ostrzach pozwalają na bardzo długie trzymanie ostrości, chociaż podczas pracy należy pamiętać o ich małej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Oczywiście nie zabrakło w naszym sklepie wyśmienitych noży producentów takich jak Mcusta, Katto, Satake czy Tojiro, wśród których znajdziemy piękne i użytkowe modele z głowniami wykonanymi z damastu skuwanego czy też laminatów, które gwarantują długie trzymanie ostrości.

Jednak najciekawszą pozycję stanowią tradycyjne japońskie noże kuchenne, które mają bardzo ciekawą historię. Otóż gdy w Japonii zabroniono samurajom noszenia swoich doskonałych mieczy, znacznie spadło zapotrzebowanie na broń białą. Oczywiście niektórzy wytwórcy nadal tworzyli sprzęt na potrzeby wojska, jednak znaczna część mistrzów zmuszona była na zmianę profilu swoich manufaktów i zajęła się wytwarzaniem noży kuchennych. Lata doświadczeń w produkcji legendarnych mieczy pozwoliły wykorzystać wiedzę i doświadczenie, czego efektem było tworzenie noży perfekcyjnych pod każdym względem. Ręcznie kuta stal, doświadczenie w hartowaniu, przemyślane i wyspecjalizowane do konkretnych prac głownie i ergonomiczne rękojeści pozwalające na długą i wydajną pracę, to wszystko złożyło się na sukces i popularność japońskich ostrzy.

W naszym sklepie znajdą Państwo ogromny wybór klasycznych noży japońskich, począwszy od noża szefa kuchni czyli Santoku, poprzez Nakiri służące do siekania i krojenia warzyw, ciężkie noże Deba służące do pracy z rybami, czy też długi, wąski nóż Yanagiba służący do przyrządzania sushi.
Większość z klasycznych modeli posiada niezwykle lekkie i wygodne rękojeści wykonane z drzewa magnolii. Taka rękojeść doskonale układa się w dłoni i pozwala na wygodną i bezpieczną pracę.

Oczywiście najważniejszym elementem dobrego noża jest stal. W zależności od upodobań i preferencji możemy polecić zarówno noże o głowni ze stali nierdzewnych, jak i modele wykonane ze stali wysokowęglowych.

Szukasz małego noża do obierania ziemniaków? Skrobaczki do warzyw? Większego noża uniwersalnego? Profesjonalnego noża dla sushi mastera? A może chcesz złożyć swój indywidualny zestaw doskonałych noży do pracy?
Bez względu na to jakie są Twoje potrzeby i wymagania, pomożemy w wyborze odpowiedniego noża, podpowiemy co najlepiej się sprawdzi, a także poradzimy jak o taki nóż dbać i ostrzyć.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży kuchennych!!