Na naszej stronie prezentowaliśmy już jeden z noży tej firmy, a dzisiaj mamy przyjemność przedstawić kolejny ciekawy projekt, który przypadnie do gustu miłośnikom trochę większych noży składanych.

Już pierwszy rzut oka na złożony nóż pozwala zauważyć długą rękojeść, której smukła linia świetnie układa się w dłoni. Długość rękojeści to aż 127 milimetrów, zatem nawet użytkownicy o dość sporych dłoniach znajdą miejsce na wygodny chwyt pełną ręką.
Shark to typowy Liner Lock, zatem pod okładzinami z zielonego teksturowanego G10 znajdziemy stalowy szkielet, który został efektownie zabarwiony na niebieski kolor. Wygląda to interesująco, zwłaszcza, iż niebieski kolor znajduje się również na wszystkich śrubach.
Oczywiście nie sposób zwrócić uwagę na śrubę osi głównej, z odkręceniem której trzeba będzie się trochę pomęczyć.

Stalowy listek blokady pewnie zapiera się o tylną część głowni, a wzorowe dopasowanie elementów pozwala cieszyć się brakiem jakichkolwiek luzów zarówno w pionie jak i w poziomie.

Grzbiet rękojeści jest częściowo otwarty, a w tylnej części znajdziemy mały Backspacer, który zamyka i usztywnia całą konstrukcję.

Na końcu rękojeści umieszczony został klips typu Deep Carry, pozwalający na głębokie schowanie noża w kieszeni. Klips możemy przełożyć na drugą stronę, zatem z noża skorzystać mogą również osoby leworęczne.

Artisan Shark to rasowy Flipper, także otwieranie głowni odbywa się przy pomocy płetwy na grzbiecie rękojeści. Głownia otwiera się błyskawicznie, co możliwe jest dzięki zastosowaniu ceramicznych łożysk na osi głowni (Ceramic Ball Bearing).

Otwarta głownia robi wrażenie, bowiem jej długość to aż 102 milimetry. Materiał z jakiego została wykonana to znana i popularna stal D2 (HRC58-60), której powierzchnia otrzymała wykończenie typu Stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania.).

Profil Drop Point i wysoki płaski szlif przy grubości 3,7 milimetra daje nam mocną głownię z wytrzymałym czubkiem, która będzie dobrze ciąć wszelkie materiały, ale pozwoli również na szereg prac wykonywanych samym czubkiem. Nie będziemy się zatem obawiać dłubania w drewnie, czy nawet lekkiego podważania (oczywiście w granicach rozsądku).

Długość otwartego noża to 227 milimetrów, co przy wadze 120 gramów daje nam składany nóż o sporych rozmiarach i bardzo przyzwoitej wadze.

Wykonanie noża stoi na bardzo dobrym poziomie, a użytkownik może cieszyć się ostrym nożem od razu po wyjęciu go z pudełka.
Shark wygląda niezwykle surowo, gdyż oszczędzono mu jakichkolwiek ozdobników, poza oczywiście niebieskimi wstawkami. To świetny nóż do pracy, który sprawdzi się doskonale jako EDC. Jego nietuzinkowy wygląd zdecydowanie wyróżnia go wśród wielu modeli, a surowe linie nadają całemu projektowi ciekawego charakteru.

Artisan Shark dzięki swojej smukłej linii świetnie układa się w kieszeni, gdzie zapomina się o jego długości. Ceramiczne łożyska gwarantują powtarzalność szybkiego otwierania, a długa wąska rękojeść pozwala na pracę w każdym chwycie.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Artisan.