Kilka słów o nożach typu Balisong pisaliśmy już jakiś czas temu, przy okazji opisywania świetnego modelu od firmy Microtech. Tekst można znaleźć pod poniższym linkiem.

Microtech Metalmark Balisong

Dzisiaj przedstawiamy równie ciekawy nóż motylkowy, który doskonale nadaje się jako gadżet do robienia popularnych trików, ale i świetnie sprawdzi się jako nóż do codziennego używania.

Prezentowany model to nowa odsłona noży serii Braldey Balisong, które przedstawione zostały na targach Blade Show 2018. Marka Braldey znana jest od lat, a jej produkty zawsze budziły zainteresowanie zarówno stylistyką jak i nowoczesnymi materiałami.
Nowe noże motylkowe nie ustępują starszym modelom, tak więc znajdziemy w nich zarówno świetne materiały, ciekawy projekt i oczywiście wzorowe wykonanie. Mamy przyjemność zaprezentować model z okładzinami z włókna węglowego, a w ofercie naszego sklepu znajduje się również model z okładzinami z czarnego G10.
Bradley Kimura Balisong to oparty na klasycznych wzorach nóż motylkowy, w którym szkielet rękojeści wykonany został ze stali nierdzewnej. Krawędzie stalowych elementów zostały zaokrąglone, dzięki czemu całość ma „miękki” i przyjemny w chwycie charakter. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie typu Bead Blast (piaskowanie, bądź szkiełkowanie), dzięki czemu wygląda surowo, ale zarazem elegancko.

Na stalowych ramionach umieszczone zostały okładziny wykonane z włókna węglowego (Carbon Fiber). Zabieg ten przełamał nudne często stalowe elementy i nadał nowoczesnego wyglądu, a dodatkowo zwiększa użytkownikowi komfort chwytu podczas pracy.

Ramiona noża zostały skręcone śrubami, tak więc w każdej chwili możemy całość rozkręcić, wyczyścić, zakonserwować i skręcić. Warto podczas montażu pomyśleć o użyciu odrobiny kleju do gwintów, aby śruby samoistnie nie rozkręcały się podczas używania, co jest tendencją każdego „motylka”. Należy pamiętać jednak, by użyć kleju o słabej mocy, bowiem zbyt mocny klej może trwale pozbawić nas możliwości rozkręcenia śrub.

Na końcu rękojeści znajduje się Latch, czyli blokada pozwalająca spiąć ramiona rękojeści zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej, zapobiegając tym samym samodzielnemu otwarciu bądź zamknięciu. W tym miejscu warto docenić jakość wykonania całości, bowiem otwarty i zabezpieczony nóż nie posiada absolutnie żadnych luzów i sprawia wręcz wrażenie noża o stałej głowni.

Patrząc na bok rękojeści możemy podziwiać świetne wykonanie oraz otwartą budowę ramion, która pozwoli nam na łatwe czyszczenie i konserwację.

Głownia otwiera się bardzo lekko, także podkładki z fosforobrązu spisują się znakomicie. Warto wspomnieć, iż rozkręcając nóż do czyszczenia możemy wypolerować podkładki, co zmniejszy oczywiście tarcie między elementami. Płynny ruch głowni i ramion na pewno docenią miłośnicy wykonywania trików.

Głownia o profilu ostrza włóczni (Spear Point) i wysokim płaskim szlifie wygląda bardzo efektownie i co najważniejsze – jest bardzo użytkowa. Stal z jakiej została wykonana to 154CM, czyli nierdzewna stal o bardzo dobrych parametrach (stal ta pozwala na długie trzymanie ostrości, a jednocześnie nie jest trudna w ostrzeniu).
Efektownie wygląda powierzchnia stali, która ta samo jak stalowe elementy rękojeści otrzymała wspomniane już wykończenie Bead Blast.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 125 mm
długość głowni – 95 mm
grubość głowni – 3,1 mm
długość otwartego – 225 mm
waga – 166 g
materiał rękojeści – stal nierdzewna/Carbon Fiber
materiał głowni – 154CM

Bradley Kimura Balisong to interesujący nóż składany, który sprawdzi się zarówno jako model do robienia trików oraz jako nóż do codziennego używania. Brak klipsa powoduje, iż nóż możemy przenosić luzem w kieszeni, bądź w kupionym dodatkowo pouchu na pasie. Wygodna duża rękojeść pozwala na bezpieczny chwyt, a głownia bez problemu sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dużym atutem jest stal z jakiej wykonano głownię, bowiem będzie ona świetnie ciąć, jednocześnie długo zachowując ostrość roboczą krawędzi tnącej.

Użytkownik tego „motylka” doceni również doskonałe wykonanie, a także surowy, lecz elegancki design noża. W ofercie naszego sklepu znajduje się również model z okładzinami z czarnego G10, który swoją elegancją nie ustępuje prezentowanemu modelowi.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych.