Co chwilę na rynku pojawiają się nowe noże, w których stosuje się najnowsze rozwiązania technologiczne i materiały najwyższej jakości. Nikogo już nie dziwi nóż składany, którego głownia porusza się na ceramicznych łożyskach, a rękojeść wykonana została z tytanu, bądź z włókna węglowego obrabianego przez frezarki sterowane numerycznie (CNC). Jakość wykonania i dopasowania poszczególnych elementów ociera się o perfekcję, a sam wygląd noża zaczyna przypominać gadżety z przyszłości. Jednak bez względu na to, jak bardzo zaawansowane modele będą pojawiać się w sprzedaży, istnieje grupa miłośników ostrości, która chętniej spojrzy na noże klasyczne, a tych na szczęście jeszcze nie brakuje.
Dla tych miłośników firma Rough Rider produkuje swoje składane modele, które odwzorowują klasyczne noże sprzed lat i oczywiście są jak najbardziej użytkowe. Jednym z takich noży jest sporych rozmiarów scyzoryk Classic Carbon.

Rough Rider Classic Carbon to duży nóż, którego rękojeść mierzy 118 milimetrów. Ten wymiar pozwala na wygodny uchwyt, przy czym nawet osoby o dość dużych dłoniach nie powinny mieć problemów ze zmieszczeniem czterech palców.
Budowa rękojeści jest prosta, ale sprawdzona i co najważniejsze – zapewniająca bezpieczeństwo podczas pracy. Dwa linery wykonane zostały z mosiądzu, dzięki czemu całość jest sztywna i wytrzymała na naprężenia boczne. Jeden z linerów jest grubszy, gdyż wykorzystano go na stworzenie blokady (Liner Lock). Listek blokady został wyprofilowany tak, iż obsłużyć go można nawet dłonią odzianą w grubą rękawicę.

Na mosiężnym szkielecie położono okładziny z syntetycznego tworzywa, które swoim kolorem nawiązuje do kości. Całość została zanitowana, przy czym zadbano o dopasowanie elementów, by nie pojawiły się żadne luzy między głownią, a rękojeścią.
Na jednej okładzinie umieszczona została mała tarcza z logotypem producenta.

Classic Carbon to klasyczny scyzoryk, tak więc i klasyczny jest sposób jego otwierania. Na głowni znajduje się charakterystyczne miejsce na paznokieć (Nail Mark), które dodatkowo otrzymało efektownie wyglądające nacięcia. Paznokieć bez problemu znajduje tutaj oparcie, a głownia otwiera się bardzo płynnie z wyczuwalnym (dzięki sprężynie na grzbiecie) oporem.

Głownia to piękna „żyletka” wykonana z węglowej stali. Kształt głowni to tzw. Standard, czyli prosty, ale bardzo użytkowy profil, który w połączeniu z pełnym płaskim szlifem daje użytkownikowi robocze ostrze. Stal węglowa pozwala naostrzyć krawędź tnącą do poziomu skalpela, tak więc przy odrobinie umiejętności w ostrzeniu będziemy mogli cieszyć się doskonałymi właściwościami tnącymi.
Powierzchnia stali na głowni otrzymała delikatne satynowe wykończenie, tak więc nie ma problemu z myciem i utrzymaniem stali w należytej kondycji.

Otwarty nóż jest dość duży, chociaż swoim wyglądem nie będzie budził paniki u osób postronnych. Cały czas wygląd noża definiuje go jako scyzoryk, a nie jako nóż taktyczny. Rough Rider Classic Carbon to taki „dziadkowy nożyk”, który może kojarzyć się pozytywnie z okresem, gdy dziadek strugał nam nożem łódki z kory, czy też robił leszczynowy łuk.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 118 mm
długość głowni – 95 mm
grubość głowni – 2,8 mm
długość otwartego – 212 mm
waga – 101 g

Rough Rider Classic Carbon to nóż nawiązujący swoim wyglądem do starych scyzoryków, więc nie posiada klipsa. Nóż możemy nosić luzem w kieszeni, bądź dopasować do niego ciekawe skórzane etui na pasek.
Warto pamiętać o tym, iż nóż ten posiada blokowaną głownię. Pozwala to na bezpieczną pracę, także bez obaw możemy wyposażyć w ten model nawet osobę zaczynającą dopiero nożową przygodę.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania z pełną ofertą klasycznych scyzoryków!