Cold Steel to firma legenda i chyba każdy miłośnik ostrych zabawek miał, bądź nadal ma w swoich zbiorach jakąś pozycję z bogatej oferty firmy. A jest w czym wybierać, bowiem w katalogu znajdziemy noże składane i te o stałej głowni, maczety, noże do rzucania, toporki, siekiery, dmuchawki, miecze, szable, włócznie, a nawet flamaster służący do samoobrony!
My dzisiaj prezentujemy jeden z ciekawych noży składanych, który doskonale nadaje się na nóż do cięższej pracy, ale i świetnie sprawdzi się jako typowe edc.

Pro Lite to składany nóż o bardzo wytrzymałej rękojeści wykonanej z materiału o nazwie Zytel. Jest to nylon wzmocniony włóknem szklanym, który charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a zarazem jest bardzo lekki i można łatwo go obrabiać. Zytel jest również bardzo sztywny, zatem przy projektowaniu omawianego noża zrezygnowano z metalowych linerów.
Powierzchnia tworzywa otrzymała antypoślizgową fakturę, a cała rękojeść została wyprofilowana tak, by dobrze układać się w dłoni podczas pracy.

Jak przystało na nóż składany, na rękojeści znajduje się przekładalny klips, który pozwala na wygodny transport w kieszeni, pasie, czy też oporządzeniu.
Dodatkowo na końcu rękojeści umieszczony został otwór dający możliwość przełożenia linki, która może pełnić rolę ozdobnika, lub pomagać przy wyjmowaniu noża z kieszeni.

Pro Lite wyposażony został w blokadę z której słyną noże firmy Cold Steel, a mianowicie Tri-Ad Lock którego autorem jest znany twórca noży Andrew Demko. Jest to blokada która przeszła wiele testów i której wytrzymałość potrafi naprawdę zadziwić. W sieci można znaleźć wiele pozytywnych opinii o tej blokadzie, przy czym często opinie te potwierdzone są materiałami filmowymi z testów, co warto po prostu obejrzeć.
Tri-Ad Lock dba o bezpieczeństwo naszych palców i jeżeli nóż będzie używany zgodnie z przeznaczeniem i prawidłowo konserwowany, blokada nigdy nas nie zawiedzie.

Do otwarcia głowni używamy dwustronnego kołka, którego wielkość pozwala na wygodne otwieranie zarówno gołą dłonią, jak i dłonią w rękawicy.

Głownia została wykonana z ciekawej stali, a mianowicie z pochodzącej z Niemiec stali o nazwie Krupp 4116, która jest nierdzewna, przyzwoicie trzyma parametry tnące, a zarazem pozwala na łatwe i szybkie naostrzenie. Idealna stal na edc które ma pracować, a nie stanowić tylko ozdobnik.
Profil głowni to Clip Point z wklęsłym szlifem, który oferuje dobre możliwości tnące. Ostry czubek głowni pozwala na bardzo precyzyjną pracę, ale wytrzyma również trochę odważniejsze używanie.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 114 mm
długość głowni – 89 mm
grubość głowni – 3 mm
długość otwartego – 203 mm
waga – 91 g
materiał rękojeści – Zytel
materiał głowni – Krupp 4116
wykończenie powierzchni głowni – satyna
blokada – Tri-Ad Lock

Tym co wyróżnia ten model jest bardzo niska waga przy całkiem sporych rozmiarach. Pro Lite to pełnowymiarowy nóż składany, którego ciężar pozwala na wygodne noszenie praktycznie w każdych okolicznościach. Nóż wygląda bardzo klasycznie i nie budzi negatywnych emocji, gdyż dla postronnych osób idealnie wpisuje się w rolę narzędzia do pracy.
Rękojeść pozwala na bezpieczny chwyt pełną dłonią i przyłożenie sporej siły podczas używania. Pro Lite doskonale sprawdzi się zarówno jako miejski nóż do wszystkiego, jak i terenowe narzędzie do różnego rodzaju prac wyręczających nóż o stałej głowni.

Pro Lite to prosta i sprawdzona konstrukcja, a jej dodatkowym atutem jest bardzo przystępna cena.
Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania z pełną ofertą noży składanych!