Czasami potrzebny jest mocny składany nóż do ciężkiej roboty, do której szkoda nam używać ulubionych pozycji z kolekcji. Nóż który będzie wytrzymały, solidny, a zarazem jego koszt nie obciąży nam zbytnio budżetu.
Przy powyższych założeniach warto spojrzeć na ciekawą propozycję jednego z chińskich producentów, a mianowicie składany nóż o nazwie Combat Ready Linerlock.

Jest to właśnie niedroga propozycja ciekawego noża, który doskonale sprawdzi się w cięższych zadaniach, a i świetnie nadaje się jako pierwszy folder dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z nożami.
Pierwsze na co na pewno zwrócimy uwagę to solidna waga, która wynosi 166 gramów. Wynika ona przede wszystkim z bardzo solidnej budowy rękojeści, na którą składają się stalowe linery, okładzina z G10 w kolorze piaskowym i gruba okładzina ze stali.
Grzbiet noża jest otwarty, czyli całość połączona jest za pomocą stalowych tulei. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi na łatwe mycie i konserwację.
Długość rękojeści wynosi 115 milimetrów.

G10 w kolorze piaskowym jest delikatnie fakturowane, jednak dla zwiększenia przyczepności do dłoni wyfrezowano w nim cztery głębokie żłobienia.

Przeciwległa okładzina wykonana została ze stali, która dodatkowo otrzymała czarne wykończenie. Na tej stronie znajdziemy również długi stalowy klips pozwalający na wygodny transport noża na krawędzi kieszeni spodni. Warty zwrócenia uwagi jest fakt, iż klips posiada budowę Deep Carry, czyli umożliwia głębokie schowanie foldera, tak iż praktycznie staje się niewidoczny dla osób postronnych.

Ciekawym elementem jest stalowa wkładka w G10, która stanowi element ozdobny, a zarazem usztywnia miejsce gdzie okładziny skręcone są główną śrubą.
Na końcu rękojeści znajdziemy jeszcze podłużny otwór pozwalający na założenie linki.

Blokada głowni to Liner Lock, który pewnie zapiera się o tylną część głowni. Listek blokady został dokładnie dopasowany, dzięki czemu nie znajdziemy tutaj żadnych luzów.

Do otwierania noża używamy jednostronnego kołka, który nie jest duży, ale bez problemu obsłużymy go nawet w rękawiczkach. Zresztą opór jaki stawia głownia podczas otwierania jest niewielki, bowiem jej otwieranie wspomagane jest sprężyną.

Głownia o zmodyfikowanym profilu TANTO prezentuje się interesująco, a to za sprawą ciekawie zaprojektowanego czubka i płetwy na grzbiecie. Takie rozwiązanie poza atrakcyjnym wyglądem daje użytkownikowi wytrzymałą głownię z ostrym czubkiem umożliwiającym delikatną i precyzyjną pracę.
Długość głowni to 85 milimetrów, co przy grubości 2,9 milimetra daje wytrzymałe i użytkowe ostrze.

Stal z jakiej została wykonana głownia to znana 440A. Nie jest to może stal z najwyższej półki, jednak pamiętajmy, iż mamy do czynienia z nożem budżetowym. Stal ta charakteryzuje się odpornością na rdzewienie i bez problemu pozwala się ostrzyć na każdym systemie ostrzącym.
Powierzchnia głowni otrzymała ciekawe wykończenie uzyskane metodą trawienia.

Otwarty nóż mierzy 199 milimetrów, zatem można śmiało mówić tutaj o rozmiarach, które pozwalają nosić folder jako wygodne EDC, o ile oczywiście nie będzie przeszkadzać wspomniana wyżej waga.

Combat Ready Linerlock to wytrzymały składany nóż, którego właściwości docenimy podczas pracy. Mocna i sztywna rękojeść wygodnie układa się w dłoni, nawet jeżeli będziemy pracować w rękawicach. Prosta, ale skuteczna blokada zadba o bezpieczeństwo naszych palców, a użytkowa głownia pozwoli na wykonanie wielu, nawet wymagających prac. Otwarta budowa rękojeści pozwala na szybkie umycie noża po pracy, co może mieć znaczenie przy pracy z materiałami sypkimi (otwieranie worków z cementem, klejami, itp.).

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych. Zarówno tych do cięższej pracy, jak i eleganckich folderów spełniających rolę męskiej biżuterii.