Oferta firmy Ontario Knife Company jest bardzo szeroka, bowiem znajdziemy w niej szeroki wachlarz noży składanych o różnym przeznaczeniu, jak i sporą ilość modeli o stałej głowni, wśród których możemy wręcz przebierać pod względem wielkości i zastosowania. Można śmiało powiedzieć, iż każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy szuka noża taktycznego, myśliwskiego, survivalowego czy też składanego noża na edc.
Dzisiaj przedstawiamy model należący do serii trzech noży, których nazwy pochodzą od jezior znajdujących się w stanie Nowy Jork – Cayuga, Seneca i Keuka.

Bohaterem naszej prezentacji będzie trzeci model wyróżniający się ciekawą głownia, czyli Keuka.

OKC Keuka to mocny nóż o stałej głowni, którego przeznaczenie to myślistwo, jednak bez problemu możemy zaadaptować go do innych potrzeb.
Tym co wyróżnia nóż jest krótka, ale wytrzymała głownia. Jej długość wynosi około 106 milimetrów, co przy grubości 4 milimetry daje nam mocne narzędzie, odporne na naprężenia boczne, a zarazem zachowujące doskonałe parametry tnące dzięki pełnemu płaskiemu szlifowi.

Głownia wykonana została ze stali 420, czyli stali która jest odporna na rdzę. Odpowiednie hartowanie wyznacza granicę między odpornością stali na uszkodzenie, a trzymaniem ostrości roboczej. Dużym plusem zastosowanej stali jest jej łatwość ostrzenia, a także brak potrzeby konserwacji (po użyciu wystarczy praktycznie tylko umyć głownię).

Dużym atutem modelu Keuka jest duża i wygodna rękojeść. Jej długość wynosi około 133 milimetry i została wykonana metodą wtryskową z odpornego na skrajne temperatury i uszkodzenia mechaniczne poolipropylenu i kratonu.
Warto tutaj zwrócić uwagę na kolorystykę rękojeści. Otóż pomarańczowe dodatki pozwolą uniknąć zgubienia noża, który dzięki jaskrawemu kolorowi będzie widoczny np. w trawie.

Rękojeść jest spora, ale bez problemu obejmiemy ją całą dłonią. Powierzchnia materiału zapewnia nam bezpieczną pracę zarówno przy pracy w gołych rękach, jak i w roboczych rękawicach.

Długość całkowita noża to 238 milimetrów, tak więc nie jest to duży i nieporęczny nóż. Z powodzeniem przy jego pomocy oprawimy upolowaną zwierzynę, ale i wykonamy szereg terenowych prac. Ostry czubek pozwala na precyzyjną i delikatną pracę, a solidna głownia wybaczy nam nawet rąbanie i batonowanie (oczywiście wszystko w ramach rozsądku, gdyż nóż z założenia służy jednak do cięcia).

W komplecie z nożem otrzymujemy prostą, ale bardzo funkcjonalną pochwę wykonaną z naturalnej skóry barwionej na brązowy kolor. Nóż leży w niej pewnie i nie ma możliwości, aby sam opuścił swoje miejsce. Pełne zabezpieczenie daje nam zapinany na napę pasek trzymający rękojeść.

Pochwa została wykonana tak, iż założymy ją nawet na bardzo szeroki pas. Po założeniu całość swobodnie spoczywa na boku, dając użytkownikowi możliwość bezpiecznego i szybkiego wyjęcia i schowania noża.

Przeglądając ofertę firmy OKC nie sposób zauważyć, iż wiele produktów może i nie ma pięknej i efektownej linii, ale za to autorzy projektu starali się jak najbardziej uczynić dany model użytkowym. Produkty Ontario Knife Company to dobre i wytrzymałe narzędzia, które używane zgodnie z przeznaczeniem posłużą nam długo.
OKC Keuka jest specyficznym nożem, jednak ciężko odmówić mu szeregu zalet. Krótka i mocna głownia dobrze sprawdzi się podczas pracy w mięsie, ale i bez problemu będziemy wygodnie operować nią w drewnie, czy też innych materiałach. Nóż ten należy postrzegać jako narzędzie, którego zadaniem jest dobrze wykonać swoje zadanie, a nie tylko dobrze wyglądać. Atutem noża jest również przystępna cena, która pozwoli cieszyć się świetnym narzędziem bez zbytniego obciążania budżetu.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży o stałej głowni!

Źródło: ontarioknife.com