Już kilka razy przedstawialiśmy produkty firmy Browning z taktycznej serii o nazwie Black Label. Tym razem prezentujemy nóż składany z tej samej linii, ale odbiegający od militarnych zastosowań, jednak doskonale spełniający wymogi eleganckiego miejskiego edc.

Nóż jest bardzo klasycznym folderem i na pewno przypadnie on do gustu miłośnikom prostych, ale niezawodnych konstrukcji.
Zastosowana w nożu blokada to Liner Lock. Liner Lock – to blokada bardzo popularna i często używana z uwagi na prostotę działania i niezawodność. Funkcję blokującą przejmuje w niej jedna ze sprężynujących okładzin (liner) która opiera się o tylną część głowni. Taka blokada potrafi wytrzymać duże obciążenia.

Na pokrytych ciemną powłoką stalowych linerach znajdują się bardzo efektownie wyglądające okładziny, które składają się z czarnego G10 i czarnego włókna węglowego (Carbon Fiber). Zastosowanie włókna węglowego pozwoliło na obniżenie wagi noża, co przy takich małych konstrukcjach ma duże znaczenie.

Rękojeść rozszerza się w tylnej części, co pozwala na bardzo wygodny chwyt, a zarazem zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu się noża z dłoni.
Mimo, iż całość sprawia delikatne wrażenie, konstrukcja rękojeści jest mocna i sztywna, co zawdzięcza zastosowaniu pełnego Backspacera, który również został wykonany z czarnego G10.

Oczywiście nie mogło zabraknąć klipsa i w tym wypadku mamy do czynienia z bardzo wygodnym w użyciu klipsem o budowie Deep Carry, czyli pozwalającym na pełne schowanie noża w kieszeni. Docenią to użytkownicy, którzy nie chcą zbytnio afiszować się z nożem wśród osób postronnych.

Wygodne otwieranie głowni umożliwia dwustronny kołek (Thumb Stud), którego wielkość pozwala na łatwe i szybkie użycie. Powierzchnia kołka posiada moletowanie, dzięki czemu palec bez problemu opiera się na kołku i nie ślizga podczas otwierania.

Smukła głownia o profilu Tanto wbrew pozorom jest bardzo użytkowa, a ostry jak igła czubek pozwoli na wykonanie precyzyjnych prac. Wklęsły szlif głowni umożliwia swobodne cięcie, a proste krawędzie tnące nie będą sprawiały problemu podczas ostrzenia.

Stal z jakiej wykonano głownię to 8Cr13MoV, która mimo iż jest stalą nierdzewną, to dodatkowo została pokryta efektowną szarą powłoką (Titanium Coat). Ciemna powłoka jest charakterystyczna dla wszystkich noży z serii Black Label.

Otwarty nóż wygląda bardzo efektownie i jego smukła linia doskonale komponuje się z ciemnymi barwami. Całość wygląda bardzo elegancko, tak więc folder z powodzeniem możemy nosić w kieszeni jako podstawowe miejskie edc.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 100 mm
długość głowni – 84 mm
grubość głowni – 3,2 mm
długość otwartego – 185 mm
waga – 78 g
materiał rękojeści – G10 Black/Carbon Fiber
materiał głowni – 8Cr13MoV
blokada – Liner Lock

Mimo, iż Thin Ice znalazł się w grupie noży taktycznych Black Label, należy na niego spojrzeć raczej z przymrużeniem oka. Jest jakby ciekawym gadżetem uzupełniającym militarną kolekcję, a nie narzędziem o taktycznym zacięciu.
Thin Ice to model idealnie nadający się na edc, zwłaszcza do używania w warunkach miejskich. Jego wielkość pozwoli na wykonanie wielu czynności, a zaletą może być rewelacyjnie wyprofilowany czubek, który pozwala na bardzo precyzyjne cięcie. Bez najmniejszego problemu będziemy mogli nim ciąć folię, papier, tekturę, czy też profilować materiały z tworzyw sztucznych.
Atutem tego sympatycznego noża jest również bardzo atrakcyjna cena, która w połączeniu z ciekawym wyglądem i materiałami czyni z tego modelu naprawdę godną uwagi pozycję.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!