Dwa bardzo ciekawe noże, które odbiegają od popularnych konstrukcji. Mowa o mało znanych modelach firmy Gerber, a mianowicie o Crevice oraz AO FAST 3.0.

Pierwszy z nich – Crevice to lekka konstrukcja, gdyż rękojeść wykonana została z aluminium. Aby poprawić chwyt, umieszczono na niej delikatną fakturę, która zapobiega ślizganiu się w dłoni.

Duży klips pozwoli na noszenie noża na krawędzi kieszeni, a jego konstrukcja powoduje, iż nóż staje się niewidoczny dla postronnego obserwatora.

Na końcu rękojeści umieszczono aluminiowy karabińczyk, który pełni jednocześnie funkcję zbijaka do szyb i otwieracza do butelek.

Karabińczyk jest sporych rozmiarów, więc pozwala na montaż noża np. na szelce plecaka tudzież na szlufce przy spodniach. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż dzięki niemu możemy mieć nóż pod ręką w miejscu, z którego najszybciej będzie nam go dobyć i użyć.

Częściowo ząbkowana głownia sprawdzi się świetnie zarówno przy tak prostych pracach jak przygotowywanie posiłków, jak i przy cięciu wszelkiego rodzaju opakowań, w tym tych z tworzywa sztucznego. Doskonale nadaje się do cięcia pasów, lin, przewodów, a także plastikowych taśm.

Otwieranie głowni umożliwia duży dysk na grzbiecie, który bez problemu obsłużymy nawet w grubych rękawicach.

Drugi model to GERBER AO FAST 3.0, który jest zdecydowanie masywniejszy, a zarazem cięższy od poprzednika.

Szkielet rękojeści również wykonany został z aluminium, w którym osadzono antypoślizgowe wstawki (TacHide). Dodatkowo znajdziemy tutaj przesuwaną dźwignię zwalniania blokady głowni.

Na rękojeści znajduje się również duży i solidny klips, a także karabińczyk, który pełni również rolę otwieracza do butelek i zbijaka do szyb. Dodatkowo umieszczono w nim sporych rozmiarów otwór pozwalający na przełożenie pętli z paracordu.

Otwieranie głowni zapewnia duży otwór, który pozwala na obsługę w rękawicach. Dzięki wspomaganiu (system F.A.S.T.), głownia otwiera się bez najmniejszego problemu i jest gotowa do użycia dosłownie w sekundę.
Głownia podobnie jak w poprzednim modelu jest częściowo ząbkowana, dzięki czemu wzrasta zakres prac, jakie możemy nią wykonać.

Oba noże doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie samochodowej skrytki, gdyż w razie potrzeby niesienia pomocy, bez problemu poradzą sobie zarówno z wybiciem szyby, jak i z przecięciem pasów samochodowych. Poza tym, świetnie poradzą sobie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest mocny nóż z uniwersalną głownią, która nadaje się do cięższej pracy. Są to zdecydowanie noże do pracy jako narzędzia, a nie jako modele ozdobne, czy też klasyczne edc. Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie ekwipunku na szlaku, a także jako podręczne noże wędkarskie. Możliwość otwarcia głowni jedną dłonią, a także montaż przy pomocy karabińczyka pozwoli docenić te modele podczas pracy, czy też właśnie wędkarskich przygód.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z całą ofertą!