Składany nóż Biker X rosyjskiej firmy Kizlyar to ciekawa propozycja noża EDC, która przypadnie do gustu wielu wymagającym użytkownikom.

Nie da się ukryć, iż sam design tego foldera jest ciekawy. Kizlyar połączył wygodną i bardzo ciekawą stylistycznie rękojeść z długą i mocną głownią, dzięki czemu uzyskano solidny nóż odbiegający formą od taktycznych konstrukcji (chociaż dostępna jest wersja z czarną rękojeścią i głownią z czarną powłoką).
W opisywanej wersji rękojeść to frezowane G10 w kolorze miodowym, położone na dwóch stalowych linerach. Siłą rzeczy, blokada w tym nożu do Linerlock, który bardzo wygodnie obsługuje się dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu okładziny w okolicy listka do zwalniania blokady.

Rękojeść uzupełnia duży klips i otwór pozwalający na założenie paracordu.

Otwieranie głowni możliwe jest na dwa sposoby – przy pomocy dwustronnego kołka, bądź flippera. Oczywiście ta druga opcja jest zdecydowanie szybsza, zwłaszcza iż odpowiednie wyprofilowanie płetwy pozwala na użycie jej jako tzw. wave (system otwierania opracowany przez Ernesta Emersona).

Warto tutaj zaznaczyć, iż po otwarciu głowni dwustronny kołek pełni funkcję stop pina.

Głownia o profilu Drop Point z wklęsłym szlifem pozwala na efektywną pracę, a fałszywe ostrze nadaje jej lekko agresywny wygląd, a jednocześnie zmniejsza wagę. Stal z której została wykonana to w tym przypadku 440C, chociaż produkowane są również modele ze stali AUS8 i D2.
Elementem godnym uwagi jest bardzo długa krawędź tnąca, która powstała dzięki rozpoczęciu szlifu tuż za zakończeniem rękojeści.

Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak mechanika otwierania głowni. Blokada pewnie trzyma otwartą głownię i nic nie wskazuje na to, by miała zawieść podczas pracy.
Jest to świetny nóż na edc, chociaż pamiętać należy, iż do małych modeli on nie należy. Długość noża po otwarciu to około 220 milimetrów, z czego długość głowni to około 95 milimetrów. Sporym atutem jest również jego waga, bowiem waży on około 140 gramów.
Bardzo atrakcyjny w tym modelu jest również stosunek ceny do jakości, gdyż za dobre materiały, świetne wykonanie i dbałość o szczegóły zapłacimy naprawdę niewiele. Jest to świetna konkurencja dla wielu innych noży, nawet tych produkowanych przez znane firmy, które wykorzystując modę na markę sztucznie windują ceny swoich produktów.

Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu i zapoznania się z innymi modelami noży Kizlyar, a także z całą naszą ofertą!!