Ciekawy folder od CRKT, który swoim wyglądem potrafi namieszać tym, dla których głownia zawsze musi posiadać czubek.

Za projekt odpowiada Jon Graham, którego projekty zaskakują nawet największych miłośników dziwnych i kombinowanych szlifów.

Projekt CRKT to solidny folder z blokadą LinerLock, która dodatkowo wspomagana jest zabezpieczeniem opatentowanym przez producenta – LAWKS. To rozwiązanie pozwala na bezpieczną pracę nożem, gdyż użycie dodatkowego zabezpieczenia zamienia go prawie w nóż o stałej głowni (prawie – czyli podczas pracy nie zapominajmy, iż jednak fixed to nie jest.).

Na dwóch stalowych linerach położone zostały okładziny, wykonane z ciekawie wyglądającej dwukolorowej micarty. Noszenie foldera ułatwia solidny stalowy klips lakierowany na kolor czarny, by lepiej komponować się z rękojeścią.

Głownia otwierana jest przy dwustronnego kołka, na którym umieszczono frezowania poprawiające styczność z palcem. Takie rozwiązanie pozwala bez problemu otwierać nóż zarówno gołą dłonią, jak i dłonią w rękawiczce.

Głownia wykonana jest ze stali 8Cr13MoV, która często pojawia się w produkcjach budżetowych wielu znanych firm. Jest to stal bardzo przyzwoicie trzymająca parametry tnące, a zarazem pozwala na szybkie i łatwe ostrzenie.
Sam kształt klingi jest mocno nietypowy, gdyż klinga pozbawiona została czubka na rzecz całkiej sporej krawędzi tnącej. Mamy zatem klasyczny szlif roboczy i drugi szlif, który nadaje całości wygląd jakby zmodyfikowanego tanto, chociaż oczywiście tanto to nie jest.

Jakie zalety niesie za sobą taki kształt głowni? Oczywiście bez problemu sprawdzi się jako klasyczne ostrze do cięcia. Dodatkowa krawędź tnąca będzie z kolei doskonale działać jako skrobak, a ze względu na swoją grubość – pozwoli na podważanie i wyłamywanie. Kształt dłuta może być również pomocny przy pracy w drewnie.

Mimo tak nietypowej budowy głowni, nóż ten świetnie sprawdza się jako mocne narzędzie do pracy. Rękojeść jest pękata, więc wygodnie wypełnia dłoń i pozwala na bezpieczny chwyt nawet podczas pracy w rękawicach roboczych. Mocny klips bez problemu pozwoli na montaż noża na krawędzie grubych, roboczych spodni, a nietypowa głownia zniesie na pewno więcej, niż klasyczne ostrze ze standardowym czubkiem. Nóż doskonale poradzi sobie z pracami, które wymagają mocniejszego użycia głowni (podważanie zszywek montażowych, gwoździ, itp.). Ostra przednia krawędź umożliwia wygodne przycinanie lin, sznurków i taśm.
Dodatkowym atutem jest stosunek jakości do ceny, gdyż nóż ten należy do grupy noży budżetowych. Mimo swojego nietypowego wyglądu doskonale radzi sobie w ciężkiej pracy, a brak klasycznego czubka z czasem postrzegany może być jako duża zaleta.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży!!

Źródło:
grahamknives.com