Firma Blade-Tech znana jest na rynku od dawna i wyrobiła sobie bardzo stabilną pozycję, chociaż patrząc na ich obecną ofertę odnosi się wrażenie, iż głównym nurtem firmy są kabury do broni, a także różnego rodzaju montaże do nich.
Jednak starsi użytkownicy noży będą pamiętać ciekawe konstrukcje, będące wynikiem współpracy z czołowymi projektantami noży. To właśnie we współpracy z Blade_Tech powstało niesamowite ULU, którego autorem był Mike Vellekamp.

Poza ULU były oczywiście inne ciekawe pozycje, takie jak chociażby GANYANA i M.L.E.K.

Za projekt tych dwóch folderów również był odpowiedzialny znany knifemaker – Tim Wegner (znany również ze współpracy z firmą Spyderco).
Dzisiaj w ofercie firmy znajdziemy tylko trzy składane noże, ale ich projektantem również jest Wegner. Wśród nich znajduje się bardzo ciekawy folder, któremu warto się przyjrzeć bliżej.
Mouse, bo o nim mowa, to mały i niepozorny nóż składany, który jednak świetnie sprawdza się jako miejskie EDC. Mały, bo jego długość po potwarciu to zaledwie 125 milimetrów, z czego głownia ma zaledwie 49 milimetrów.

Głownię otwieramy przy pomocy otworu nazwanego V-Hole. Wycięcie w kształcie łezki jest bardzo wygodne i szybko można nauczyć się błyskawicznego otwierania noża.
Głownia z płaskim szlifem wykonana została ze stali AUS-8 i jest świetnym kompromisem w zależności jakość/cena. Lepsza stal niepotrzebnie podnosiłaby cenę noża, a użyta AUS-8 świetnie sprawdza się w podręcznym maluchu i pozwala na długie cieszenie się ostrością roboczą.
Ciekawy jest sam kształ głowni, gdyż zwężając się ku czubkowi daje nam miejsce na położenie palca wskazującego podczas cięcia na płaskiej powierzchni. Takiemu układowi palców sprzyjają również nacięcia na grzbiecie ostrza poprawiające ułożenie palca wskazującego.

Rękojeść to stalowy szkielet z okładzinami wykonanymi z tworzywa o nazwie FRN (nylon wzmacniany wkłóknem szklanym). Powierzchnia okładzin jest teksturowana podobnie jak G10, co zapewnia użytkownikowi pewny i bezpieczny chwyt.

Blokada użyta w tym nożu to BackLock, który sprawdza się wyśmienicie i przy tak małej konstrukcji zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy. Przy odrobinie wprawy bez problemu możemy otwierać i zamykać nóż jedną ręką.

Aby móc wygodnie nosić folder przy sobie, na jednej z okładzin mamy zamontowany przekładalny klips. Dzięki takiemu rozwiązaniu (a także dzięki blokadzie Back Lock), Mouse staje się ciekawą propozycją dla osób leworęcznych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdemontować klips i wrzucić nóż luzem do kieszeni, czy też damskiej torebki.
Na końcu rękojeści umieszczony został otwór, pozwalający na założenie linki z paracordu.

Mimo niewielkich rozmiarów, folder ten jest oczywiście „pełnowymiarowym” nożem do pracy! Mouse doskonale radzi sobie z wszystkimi „biurowymi” zadaniami, ale i nie zawiedzie nas przy innych pracach. Owszem, nie jest to nóż którym przygotujemy opał na ognisko, ale zaostrzenie kija do kiełbasy, tudzież nacinanie kiełbasy na grilla problemem nie będzie. 😀

Gruba głownia (3 milimetry), pozwala nawet na podważanie, co może się przydać przy wyciąganiu zszywek do papieru, czy nawet zszywek użytych do montażu kartonowych pudeł. Mocna rękojeść pozwala na wygodny i bezpieczny uchwyt, a dobrze działająca blokada daje poczucie solidności i wytrzymałości.
Mouse może być świetnym nożem dla pań, gdyż bez problemu zmieści się w podręcznej torebce, a w sytuacjach kryzysowych bez problemu poradzi sobie z odcięciem metki, niesfornej nitki, czy też pozwoli na otwarcie różnych opakowań. Nawet pokrojenie pizzy nie będzie dla niego wyzwaniem!

Rewelacyjny stosunek jakości do ceny czyni z tego sympatycznego noża ciekawą propozycję na świąteczny prezent dla Niej, bądź dla Niego!!

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z całą ofertą noży składanych!