Tym razem ciekawa propozycja firmy Browning z kategorii Black Label, czyli oferty sprzętu taktycznego.
Składany nóż Black Label Checkmate Knife, a wraz z nim wersja treningowa – Training Knife.

Model „ostry” to dość spory folder, którego długość po otwarciu to 213 milimetrów.
Głownia o profilu Spear Point wykonana została z popularnej stali 8Cr13MoV. Jej długość to 90 milimetrów, a grubość wynosi 3 milimetry. Mimo wklęsłego szlifu, jest to solidna głownia, która zniesie mocniejsze traktowanie. Taktyczny wygląd nadaje klindze fałszywe ostrze, a także czarna powłoka (Titanium finish).
Wygodne otwieranie zapewnia duży dwustronny kołek, który pozwala na operowanie nawet gdy nasze dłonie znajdują się w rękawiczkach.

Długość rękojeści to 123 milimetry i trzeba przyznać, iż jest bardzo wygodna. Bez problemu ułożymy na niej wszystkie palce.

Okładziny rękojeści prezentują się ciekawie, gdyż składają się ze stalowych bolsterów (również z powłoką Titanium finish) oraz czarnego G10, które otrzymało frezowanie polepszające chwyt.
Blokada to Liner Lock, który świetnie blokuje głownię w pozycji otwartej, a zarazem dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu pozwala na wygodne operowanie.

Jako, iż jest to taktyczna wersja, na końcu rękojeści znajdziemy Glass Breaker, czyli kawałek utwardzonej stali pozwalający na wybijanie szyb (tzw. zbijak do szyb).

Oczywiście jest i duży klips z powłoką (Titanium finish), który świetnie pasuje do całości, a zarazem doskonale spełnia swoje zadanie.

Folder do lekkich nie należy, bowiem jego waga to około 182 gramy. Wydaje się sporo, jednak podczas noszenia i używania waga ta przestaje być zauważalna.
W komplecie z taktycznym folderem otrzymujemy jego treningową wersję. Jest to ukłon w stronę tych, którzy chcą używać noża jako broni.

Technicznie nóż nie różni się niczym od swojego „ostrego” poprzednika, poza czerwonym kolorem G10 na rękojeści, a także budową głowni.

Głownia w wersji treningowej jest tępo zakończona i nie posiada krawędzi tnącej, która podczas treningu mogłaby być niebezpieczna dla trenującego. Wszystkie ciosy i cięcia zadane tym nożem będą powodować jedynie ból, chociaż na czas treningu warto założyć ochraniacze i okulary chroniące oczy. Mimo iż nie jest ostra, klinga jest jednak mocna i twarda, a w kontakcie z ciałem może spowodować całkiem bolesne siniaki.

Jeszcze jeden drobny szczegół różni model ostry od modelu treningowego, a mianowicie zbijak do szyb (Glass Breaker). Wersja treningowa go nie posiada, dzięki czemu jest jeszcze bezpieczniejsza podczas treningu.

Wykonanie noży jest na bardzo dobrym poziomie, więc kupując ten zestaw będziemy się cieszyć sprzętem ze świetną mechaniką, ciekawym designem i materiałami, a także bardzo przystępną ceną.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą taktycznych noży składanych!!