Nóż, który można przypiąć do kluczy. Z jednej strony gadżet, z drugiej bardzo użytkowe narzędzie, które bez problemu pozwoli rozprawić się z każdą zgrzewką ulubionego napoju, otworzyć paczkę czy też korespondencję, wyczyścić paznokcie, czy też da nam radość podczas strugania w drewnie. Sprawa najważniejsze – musi się podobać, a jego noszenie powinno sprawiać nam radość!
Oczywiście można sięgnąć po znane i sprawdzone rozwiązanie, czyli po mały model scyzoryka Victorinox o nazwie Classic.

Małe, jednobarwne bądź kolorowe, świetnie nadają się do kluczy, zwłaszcza, iż posiadają dedykowane kółko stalowe pozwalające na szybkie przypięcie. W takim scyzoryku znajdziemy całkiem sporo narzędzi (aż 7) i są to: małe ostrze, nożyczki, pilniczek do paznokci, śrubokręt płaski, wykałaczka i pęseta. No i oczywiście stalowe kółko, które Victorinox liczy jako narzędzie.

Jednak czasami pojawia się potrzeba użycia mocniejszej głowni, która dobrze by było, jakby jeszcze była blokowana po otwarciu.
I tutaj pojawia się seria małych, ciekawych noży z blokadą, które świetnie nadają się jako brelok do kluczy, a zarazem ich mocne głownie bez problemu poradzą sobie z poważniejszymi problemami niż scyzoryk.

Pierwszy z nich to ultralekki Browning TNT.

Model ten znajduje się w grupie noży z serii Black Label, czyli noży taktycznych. Co prawda TNT raczej nożem czysto taktycznym nie jest, jednak prezentuje się bardzo interesująco.
Głownia wykonana ze stali 440A o długości 45 milimetrów, pokryta czarną powłoką. Długość rękojeści, która wykonana została z czarnego G10 to 71 milimetrów. Po otwarciu, długość całkowita to 117 milimetrów. Nóż ten jest płaski, świetnie nosi się go luzem w kieszeni, a jego dodatkowym atutem jest waga, która wynosi około 25 gramów!!!!

Blokada otwartej głowni to Back Lock, którego stalowa część wystająca z rękojeści również otrzymała ciemny, taktyczny wygląd. 😀
Na końcu rękojeści znajduje sie otwór, dzięki któremu będziemy mogli przyczepić folder do kluczy.

Dwa kolejne modele to produkty firmy Benchmark. Model BMK071 to bardzo ciekawa pozycja, gdyż jest to właściwie miniatura klasycznego foldera.

Znajdziemy tutaj zarówno stalowe linery, blokadę Liner Lock, okładziny z czarnego G10, jak i stalowy czerniony klips pozwalający nosić nóż na krawędzi kieszeni. Oczywiście jest i otwór pozwalający na noszenie noża przy kluczach.

Długość głowni (producent podaje, iż wykonana została ze stali nierdzewnej) to 48 milimetrów. Głownię otwieramy klasycznym kołkiem, co dodatkowo zbliża ten sympatyczny folder do większych modeli. Długość rękojeści to 72 milimetry, a całkowita długość po otwarciu to 120 milimetrów. Z uwagi na budowę noża (stalowe linery), waga wynosi około 40 gramów.

Z kolei model BMK067 to zawodnik wagi lekkiej. Jego waga to raptem 35 gramów!!

Długość głowni (również stal nierdzewna) to 54 milimetry, a długość rękojeści to 77 milimetrów. Rękojeść wykonana z czarnego G10 z jednym stalowym linerem. Blokada to oczywiście Liner Lock.

Długość foldera po otwarciu to 130 milimetrów. Oczywiście na końcu rękojeści znajduje się otwór pozwalający na noszenie noża przy kluczach. Wraz z nożem dostajemy założony paracordowy troczek z metalowym koralikiem.

Jeszcze jeden element wyróżnia ten folder, a mianowicie mini pochewka z kydexu, dzięki której możemy nóż nosić na szyi. Świetne i bardzo wygodne rozwiązanie.

Kolejne modele są produkcji firmy Colt, którą większość kojarzy głównie jako producenta broni palnej.
Folder TAN-GO LINERLOCK (CT655) to niewielki nóż składany o ciekawym wyglądzie.

Głownia o długości 50 milimetrów wykonana została ze stali 440A i otwierana jest kołkiem. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie stonewash, przez co wygląda bardzo elegancko.
Długość noża po otwarciu to 130 milimetrów. Rękojeść o długości 80 milimetrów wykonano z G10 w kolorze Tan, co nadaje konstrukcji lekkości w wyglądzie. Zresztą sama waga noża jest niska i wynosi około 47 gramów. Blokada otwartej głowni to klasyczny Liner Lock. W komplecie dostajemy paracordowy chwost, który rzecz jasna możemy zdjąć i podpiąć nóż do kluczy.

I ostatni model czyli CHUBBY COUSINS BROWN STAG BONE. Jest to uroczy maluch, który przypadnie do gustu myśliwym, a także wszystkim tym, którzy cenią tradycyjne noże.

Głownia wykonana ze stali 440A posiada długość 45 milimetrów i otwierana jest klasycznym wycięciem na paznokieć. Rękojeść długa na 70 milimetrów to stalowa konstrukcja z ciekawymi zdobieniami i wkładkami z poroża jelenia. Długość całkowita noża po otwarciu to 111 milimetrów. Blokada noża to popularny Back Lock. Na końcu rękojeści znajduje się oczywiście otwór na linkę. Stalowy szkielet nie mógł nie wpłynąć na wagę tego modelu, która wynosi około 77 gramów.

Te małe i sympatyczne noże świetnie nadają się na kieszonkowo-kluczowe edc. Niska waga i małe rozmiary pozwalają nosić je luzem w kieszeni, bądź przyczepić do kluczy by były zawsze pod ręką. Blokowane głownie zapewniają bezpieczną pracę i idealnie radzą sobie z prostymi wyzwaniami. Dużym atutem przedstawionych modelu są również bardzo atrakcyjne ceny, bowiem zakup każdego z nich nie zrujnuje naszego budżetu. Doskonale nadają się na ciekawy prezent, przy czym znajdą uznanie zarówno w męskim ekwipunku, jak i w damskiej torebce.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną oferta małych noży składanych!!!