Kolejna ciekawa propozycja noża składanego, który może stać się naszym ulubionym folderem edc (Every Day Carry).

Zero Tolerance 0770 posiada aluminiową rękojeść, której powierzchnia otrzymała czarną anodyzację. Powierzchnia aluminium jest przyjemna w dotyku i nie ślizga się w dłoni podczas pracy.

Bardzo ciekawie prezentuje się grzbiet rękojeści, na którym znajduje się efektowny stalowy spacer, który dla zachowania spójności został pomalowany na czarno.

Oczywiście nie zabrakło również nieodzownego klipsa (Tip-Up). Jest on mały, ale spełnia swoje zadanie doskonale, a jego dużym atutem jest to, iż pozwala na całkowite schowanie noża w kieszeni (klips Deep Carry).

Jeżeli chcemy nóż nosić w lewej kieszeni, bez problemu możemy klips zdemontować i przykręcić z drugiej strony rękojeści.

Nie zabrakło również możliwości przyczepienia zawieszki z paracordu. Umożliwi to stalowy element umieszczony na samym końcu rękojeści. Rozwiązanie ciekawe i jakże inne od standardowego otworu.

Blokada głowni to Liner Lock, który dzięki odpowiednio dobranym parametrom obsługuje się niezwykle wygodnie. Bez problemu można odblokować i złożyć nóż jedną ręką.

Otwieranie głowni odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą tzw. flippera (płetwy) na którą naciskamy palcem wskazującym. Głownia otwiera się błyskawicznie, a to za sprawą sprężynowego wspomagania (Speedsafe).

Głownia wygląda bardzo imponująco, gdyż jej powierzchnia nie została złamana otworem czy też kołkiem do otwierania. Kształt głowni to Drop Point, którego grzbiet przełamany został fałszywym ostrzem, które redukuje wagę, a zarazem nadaje ciekawego wyglądu. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie stonewash.

Stal z jakiej wykonano głownię to ELMAX (chromowo-wanadowo-molibdenowa nierdzewna stal proszkowa, charakteryzuje się dużą odpornością na zużycie). Stal ta w połączeniu z wysokim płaskim szlifem gwarantuje doskonale parametry cięcia i długie trzymanie ostrości.

ZT 0770 to folder doskonale nadający się na nóż do codziennego używania (edc), który sprawdzi się zarówno w mieście (klips Deep Carry), jak i w terenie (mocna głownia). Jego długość po otwarciu to 192 milimetry, więc nie jest to nóż o sporych rozmiarach. Długość rękojeści to około 110 milimetrów, co pozwala na wygodny i bezpieczny chwyt. Długość głowni to 82 milimetry, a jej grubość wynosi 3 milimetry. Nóż doskonale układa się w kieszeni, a jego niska waga (około 106 gramów) pozwala wręcz zapominać, iż mamy go przy sobie.
Zero Tolerance 0770 to świetna mechanika wspomagana mocną sprężyną, ergonomiczna rękojeść i głownia z doskonałej stali.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży!