Nóż japońskiego producenta, który zachwyci każdego miłośnika klasycznej pracy rzemieślniczej. Ikeuchi Outdoor, czyli nóż przeznaczony do pracy w terenie. Prosta ascetyczna forma nadaje niepowtarzalnego uroku całości i nóż doskonale wpisuje się w surowy klimat terenowej przygody. Nie przygody z toną szpeju na plecach i nowoczesnymi zabawkami, ale z klimatem jaki daje szałas, dymiące ognisko i smak herbaty z sosnowych igieł pitej z metalowego kubka.

Głownia o długości około 135 milimetrów wykonana została ze stali o nazwie Blue Paper Steel o grubości 4,3 milimetra, co czyni z noża mocne i wytrzymałe narzędzie. Mimo grubej głowni, posiada on doskonałe parametry tnące. Prowadzony od połowy wysokości głowni płaski szlif złamany krawędzią tnącą doskonale czuje się podczas pracy w drewnie, czy też podczas przygotowywania posiłku.
Górna połowa głowni ma surowy klimat, który powstał podczas kucia stali. Taka forma wykończenia powierzchni nazywana jest brute de forge.
Dodatkowym smaczkiem są wybite na głowni oznaczenia kanji.

Rękojeść o długości około 122 milimetrów wykonana została z drewna pomalowanego na czarny głęboki kolor. Rozszerzająca się ku końcowi rękojeść świetnie leży w dłoni i pozwala na bardzo wygodną pracę.
Nie zabrakło również otworu na linkę i dołączonej pętli z paracordu. Niemniej na pewno nóż będzie prezentował się efektowniej, gdy paracord wymienimy na czarny skórzany rzemień.

Bardzo ciekawy elementem jest jelec, który zabezpiecza naszą dłoń przed ześlizgnięciem się na ostrze. Metalowy pierścień okalający rękojeść nosi ślady kucia i widać na nim działanie temperatury. Sam jelec również nosi ślady kucia i doskonale komponuje się z głownią.

Długość całkowita wynosi około 260 milimetrów, czyli jest to dość duży, ale jednocześnie poręczny nóż.
W komplecie znajduje się wygodna kabura wykonana ze skóry malowanej na czarno. Jest prosta, ale bardzo funkcjonalna i pozwala na bezpieczne i komfortowe noszenie noża na pasie. Skórzany pasek z zatrzaskiem zabezpiecza nóż przed zgubieniem, a jednocześnie pozwala na szybkie dobycie i używanie.

Ikeuchi Outdoor to nóż, który doskonale sprawdzi się podczas wyprawy w leśne tereny. Bez problemu poradzi sobie z wyzwaniami jakie stawiają leśne przygody, czyli przygotowanie paliwa na ognisko, czy też sporządzenie posiłku. Niesamowity klimat noża świetnie będzie komponował się z prostym i funkcjonalnym ekwipunkiem, zdecydowanie wybijając się między klasycznymi nożami terenowymi.
Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży o stałej głowni!