Nóż ratowniczy, czyli nóż, który przyda się w określonych sytuacjach awaryjnych. Nie jest to nóż nadający się na edc, ale za to doskonale uzupełni ekwipunek strażaka, ratownika medycznego, czy też będzie świetnym doposażeniem każdej samochodowej apteczki.

Colt Rescue CT492 to nóż składany z dużą i wygodną rękojeścią o długości 125 milimetrów wykonanej z aluminium. Powierzchnia aluminium została zaprojektowana tak, aby rękojeść wygodnie układała się w dłoni i nie istniało ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się foldera z dłoni. Pewną stabilizację daje zarówno podcięcie na palce, jak i karbowane elementy na grzbiecie rękojeści.

Na końcu rękojeści znajdują się dwa narzędzia, czyli bezpieczny przecinak do pasów bezpieczeństwa oraz zbijak do szyb.
Przecinak do pasów bezpieczeństwa pozwala na szybkie ich przecięcie bez ryzyka skaleczenia poszkodowanej osoby. Małe ostrze ukryte w odpowiednio wyprofilowanym wycięciu zostało zaprojektowane tak, iż nie istnieje ryzyko skaleczenia się, nawet podczas noszenia noża w kieszeni.

Na samym końcu rękojeści znajduje się zbijak do szyb z utwardzanej stali. Jego konstrukcja umożliwia szybkie zbicie szyby, bez potrzeby przykładania nadmiernej siły. Pamiętać jednak należy, iż chcąc skutecznie wybić szybę, uderzamy zbijakiem w jej narożnik, a nie w środek!

Rękojeść została pomalowana czerwonym lakierem, który jednoznacznie kojarzy się ze sprzętem ratowniczym, a z kolei końcówka zyskała ostry żółty kolor, który będzie się odznaczał nawet w godzinach wieczornych.
Pod aluminiowymi profilami znajdziemy stalowe linery i blokadę LinerLock, która doskonale spełnia swoje zadanie i pozwala na szybką obsługę jedną ręką. Komfort jej używania podnosi karbowanie na krawędzi listka blokady, dzięki czemu będziemy mogli używać noża nawet dłonią w rękawicy.

Nie zabrakło również stalowego klipsa, który pozwoli na noszenie foldera w kieszeni, bądź montaż na kamizelce.

Konstrukcja rękojeści jest otwarta, czyli nie posiada tzw. backspacera. Dzięki temu nóż możemy bez problemu skutecznie umyć i doprowadzić do porządku.

Głownia wykonana z nierdzewnej stali otwierana jest przy pomocy wygodnego, dwustronnego kołka. Mechanika działa bez zarzutu i ostrze swobodnie otwiera się i zamyka.

Ciekawy jest profil głowni (Bluntnose). Brak czubka pozwala na rozcinanie np. ubrania na poszkodowanym bez ryzyka skaleczenia. Sama krawędź tnąca podzielona została na gładką i ząbkowaną (COMBO), dzięki czemu bez problemu będziemy mogli ciąć również materiały z tworzyw sztucznych.

Długość głowni to około 85 milimetrów, a długość całego noża po otwarciu to 205 milimetrów. Waga całości wynosi 148 gramów.

Colt Reescue CT492 to ciekawa propozycja noża ratowniczego, który docenią pracownicy służb ratowniczych, jak i osoby chcące uzupełnić takim nożem wyposażenie swojej apteczki.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży ratowniczych.