Folder, który na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi automatów, ale i spodoba się tym, którzy cenią oryginalne wzornictwo. Model TR 2.66 to jeden z tych noży, obok których nie można przejść obojętnie.

Oczywiście pierwszym elementem, który rzuca się w oczy jest rękojeść. Wykonana z anodyzowanego  aluminium T6 6061, otrzymała niepowtarzalny wzór nazwany przez producenta Jazz. Szaroniebieskie chmury na powierzchni polerowanego aluminium wyglądają niezwykle efektownie, a kropką nad przysłowiowym ”i” jest wykonana z czystego srebra czaszka (autor Bruce Shaw).

Na rękojeści znajduje się również czerniony klips (Tip Up) , a także przycisk pozwalający na otwarcie głowni.

Mechanika otwierania głowni jest wzorowa, co akurat nie jest zaskoczeniem, gdyż każdy produkt firmy Protech w tej kwestii dopracowany jest do perfekcji.

Folder nie posiada bezpiecznika przed przypadkowym otwarciem, gdyż takowy nie jest po prostu potrzebny. Działanie sprężyny wymaga zdecydowanego wciśnięcia przycisku, który znajduje się w dość głęboko.

Jednak gdy już naciśniemy przycisk, głownia za sprawą mocnej sprężyny otwiera się z dużą prędkością, a jej drogę kończy zatrzaśnięcie blokady (Plunge Lock).

Głownia o profilu Spear Point wykonana została ze stali 154CM. Jest to stal nierdzewna, opracowana i produkowana w USA (Crucible Materials Corporation) i używana jest przez wiele firm produkujących noże (np. Benchmade, Hogue, Piranha). Większość noży z firmy Protech posiada głownie właśnie z tej stali. Stal 154CM długo trzyma parametry tnące oraz pozwala na szybkie ostrzenie.

Powierzchnia głowni otrzymała wykończenie powłoką DLC (Diamond Like Carbon – powłoka diamentopodobna) w głębokim czarnym kolorze.

Folder nie jest duży, dzięki czemu doskonale nadaje się do codziennego noszenia. Długość rękojeści to około 114 milimetrów, co pozwala na wygodne ułożenie wszystkich palców. Z kolei długość głowni to około 76 milimetrów (3 cale), a długość całości po otwarciu to 190 milimetrów. Waga foldera to około 100 gram.

Protech TR 2.66 to ciekawa propozycja noża EDC, który poza użytkową formą będzie cieszył nas niepowtarzalnym wyglądem. Srebrna czaszka wygląda imponująco, a niespotykany kolor powłoki zdecydowanie wyróżnia ten model.

Istotne jest również to, iż wszystkie noże firmy Protech Knives zakupione w naszym sklepie objęte są dożywotnią gwarancją obejmującą wady fabryczne i materiałowe. Oddając nóż do serwisu można liczyć na konkretne i rzetelne podejście – większość napraw mieści się w 24 godzinach. Oczywiście naprawy gwarancyjne są bezpłatne.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży Protech.