Kolejny ciekawy nóż firmy Camillus, której produkty były już u nas przedstawiane. Tym razem jest to nóż składany, który przyciąga uwagę swoją ciekawą linią, a także kolorystyką. Wszak na rynku rządzą głównie noże z rękojeścią z czarnego G10, więc brązowa odmiana tego materiału o nazwie Coyote Brown będzie pewną odskocznią.

Rękojeść o długości 120 milimetrów to dwa stalowe linery, na których znajdziemy okładziny ze wspomnianego G10 w kolorze Coyote Brown. Powierzchnia G10 otrzymała wykończenie zwane TOXIC, które nadaje jej ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu, a także świetnie zapobiega przeciw przypadkowemu wyślizgnięciu się noża z dłoni. Lekko wygięta rękojeść świetnie układa się w dłoni, a palec wskazujący znajduje oparcie w dedykowanym podcięciu.
Blokada głowni to Liner Lock, który obsługuje się bardzo wygodnie jedną ręką. Nacięcia na listku blokady nie są agresywne, a dodatkowe podcięcie na przeciwległej okładzinie pozwala na komfortową obsługę zarówno gołą dłonią, jak i w rękawiczkach.

Wygodne przenoszenie zapewnia duży stalowy przekładalny klips (Tip Up, Tip Down) na którym znajduje się charakterystyczny znak Camillusa, czyli zarys noża.

Rękojeść ma otwartą budowę, czyli okładziny łączone są za pomocą tulei dystansowych. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia konserwację i pozwala na szybkie wyczyszczenie noża.

Ciekawie prezentuje się śruba osi głównej, którą możemy odkręcić przy pomocy imbusa i monety. Dzięki takiej śrubie łatwo możemy zniwelować luzy głowni bez użycia specjalistycznych śrubokrętów.

Dopełnieniem rękojeści jest otwór na linkę (Lanyard Hole), przez który możemy przełożyć paracord.

Otwieranie głowni odbywa się przy pomocy wygodnego dwustronnego kołka. Głownia o długości 87 milimetrów wykonana jest ze znanej i popularnej stali AUS-8, która otrzymała czarną powłokę Carbonitride Titanium, co nadaje folderowi taktycznego wyglądu. Grubość głowni to 3,2 milimetra.

Wygodę podczas pracy daje nam tzw. jimping, czyli nacięcia na grzbiecie, które dają mocne podparcie dla palca.

Długość foldera po otwarciu to 206 milimetrów, a jego waga to około 151 gramów.

Camillus Charge to solidny nóż, który sprawdzi się zarówno jako miejskie edc, jak i nóż terenowy. Krótka, ale stosunkowo gruba głownia pozwoli na mocniejsze traktowanie, a więc niestraszna mu będzie praca w drewnie. Wygodna rękojeść z wykończeniem Toxic pozwala na wygodny chwyt, a blokada zapewnia bezpieczną pracę. Jest to nóż budżetowy, jednak jego wykonanie jest na wysokim poziomie, tak samo jak mechanika otwierania głowni. Charge świetnie komponuje się z outdoorową odzieżą i wyposażeniem w kolorze Coyote Brown.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełna oferta noży składanych!