Otwierasz dużo paczek? Tniesz tekturę, plastikowe taśmy i linki? Przygotowujesz sporo przesyłek? Zatem Mini Tuff będzie idealnym nożem dla Ciebie.
Cold Steel swego czasu zaskoczył wielu użytkowników, bowiem na tle całej oferty jest to bodajże jeden z najmniejszych noży składanych. Jednak fakt, iż nie jest to pełnowymiarowy folder nie odbiera mu użytkowości!

Mini Tuff to naprawdę maleństwo. Jego długość po otwarciu to zaledwie 125 milimetrów, jednak rękojeść o długości 80 milimetrów pozwala na bardzo wygodny uchwyt.

Materiał z jakiego wykonano rękojeść to Grivory (rodzaj poliamidu), który jest bardzo odporny na uszkodzenia, nie kruszy się, jest odporny na wilgoć, a zarazem jest na tyle sztywny, iż można go dowolnie formować.
Dla zwiększenia komfortu chwytu, rękojeść posiada zagłębienia po bokach, a cała powierzchnia tworzywa otrzymała delikatną. Dodatkowo na grzbiecie noża znajduje się tzw. jimping, czyli nacięcia na których możemy wygodnie oprzeć kciuk podczas cięcia.
Blokada głowni to rewelacyjny i opatentowany przez firmę Cold Steel niezwykle wytrzymały system Tri-Ad Lock. Blokada ta często określana jest jako jedna z wytrzymalszych blokad, a jej obsługa jest wręcz intuicyjna. Zwolnienie blokady ogranicza się tylko do wciśnięcia stalowego elementu na grzbiecie rękojeści.

Małe rozmiary nie stanęły na przeszkodzie, aby na rękojeści znalazły się jeszcze dwa, bardzo przydatne elementy. Pierwszy z nich to stalowy klips, dzięki któremu możemy nóż nosić na krawędzi kieszeni.

Drugi element to podłużny otwór, przez który możemy przełożyć pętlę paracordu, czy też zwykłą smycz tudzież zamontować mały karabińczyk. Dzięki takiego rozwiązaniu, nóż możemy nosić na szyi, lub przyczepić go do najbardziej odpowiadającego nam miejsca.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby klips zdemontować, a w otworze zamontować metalowe kółko i całość przyczepić do kluczy. Wszak waga noża nie jest duża i wynosi około 45 gramów.

Otworzyć nóż można przy pomocy podłużnego otworu w głowni i przy odrobinie wprawy można to zrobić szybkim i płynnym ruchem jednej dłoni.

Oczywiście istotą każdego noża jest jego głownia. W wypadku Mini Tuff’a wykonana została ze stali AUS8A, czyli szeroko znanej i popularnej stali. Stal ta zapewnia niezłe parametry trzymania ostrości, pozwala na szybkie przywrócenie ostrości i nie jest droga.
Głownia o długości 52 milimetrów i grubości 2,5 milimetra może i nie pozwoli na przekrojenie bułki jednym cięciem, jednak jej długość i profil (WHARNCLIFFE) daje olbrzymie możliwości pracy w wielu materiałach. Począwszy od pracy w papierze, tekturze, drewnie, poprzez tworzywa sztuczne, sznury, linki, tkaniny, folie itp. Cieniutki czubek wynikający z wysokiego wklęsłego szlifu jest jak skalpel i bez oporu przecina wiele materiałów, a gdy na jego drodze stanie coś twardszego, wówczas z pomocą idzie ząbkowana krawędź tnąca.

Mini Tuff to podręczny skalpel, który warto mieć zawsze pod ręką. Nieoceniony przy pracach modelarskich, gdzie doskonale radzi sobie z tekturą, listewkami, a także profilami z tworzywa. Świetnie sprawdza się jako podręczny nóż na zakupach, gdzie jego wielkość nie wywoła paniki w sklepie podczas przecinania zgrzewki z wodą. Nieoceniony przy otwieraniu paczek, zwłaszcza tych, które spinane są plastikowymi taśmami. Dla ząbkowanej głowni taka taśma to żadna przeszkoda i radzi sobie z nią dosłownie w sekundę. Niska waga powoduje, iż nie czuć gdy jest zapięty na klipsie, noszony na smyczy, czy też wrzucony luzem do kieszeni.

Mini Tuff Lite to ciekawa propozycja noża do codziennego używania, zwłaszcza dla osób, które nie chcą nosić przy sobie pełnowymiarowych konstrukcji. Doskonale odnajdzie się również w damskiej torebce i odda nieocenione wręcz przysługi przy otwieraniu różnego rodzaju opakowań, pudełek, czy chociażby przy odcinaniu metek z nowo zakupionych ubrań.