Interesujące połączenie kilku materiałów pozwoliło firmie Browning stworzyć ciekawy nóż składany, który zdecydowanie wyróżnia się z całej oferty.

Oczywiście pierwsze co rzuca się w oczy to nietypowa rękojeść. Wykonana z barwionego na kolor czarny aluminium i bolsterów z carbon fiber otrzymała dodatkowo ozdobny element w postaci paracordu, który nie dość, iż wygląda ciekawie, to jeszcze zapobiega ślizganiu się rękojeści w dłoni.

Długość rękojeści to 105 milimetrów, zatem bez problemu dobrze układa się w dłoni i pozwala na wygodną pracę.
Rękojeść zbudowana jest na tulejach dystansowych, dzięki czemu łatwiej o czyszczenie i konserwację, a i nie dociąża to dodatkowo konstrukcji.

Ciekawie przedstawia się klips, na którym znajduje się logotyp firmy Browning – głowa jelenia.

Głownia o długości 81 milimetrów, wykonana jest z nierdzewnej stali i otworzyć ją można przy pomocy dwustronnego kołka, którego wielkość pozwala na obsługę nawet w rękawiczkach.

Grubość głowni to 2,7 milimetra, co przy dość wysokim szlifie daje nam niezłe parametry tnące.

Biorąc pod uwagę, iż nie jest to duży nóż (długość całkowita to 185 milimetrów), Browning 0095 jest świetną propozycją na miejskie edc. Waga noża to zaledwie 116 gramów, więc można powiedzieć, iż właściwie nie odczujemy go w kieszeni.

Nietypowy wygląd rękojeści czyni ten nóż ciekawą pozycją kolekcjonerską, ale nie pozbawioną oczywiście cech użytkowych. Folder wygląda bardzo elegancko i może być interesującym prezentem dla każdego miłośnika myślistwa, czy też leśnych przygód.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Browning!