Simba (Suahili), czyli LEW to bardzo sympatyczny nóż składany, zaprojektowany przez znanego knifemakera Tima Wegnera (założyciel i projektant w firmie Blade-Tech), a wyprodukowany przez firmę Timberline (jest to marka należąca do amerykańskiej firmy GATCO, która poza nożami produkuje również ostrzałki).

Nóż z założenia jest nożem myśliwskim, a konkretnie tzw. „skinnerem”, czyli narzędziem do skórowania. Mimo myśliwskiego charakteru, Simba doskonale nadaje się na nóż do codziennego użytkowania, gdyż jego parametry umożliwiają zarówno komfortowe noszenie, jak i używanie.

Na pewno nie jest to nóż lekki, gdyż jego waga to około 149 gramów. Konkretna waga wynika przede wszystkim z solidnej głowni o długości 87 milimetrów, która wykonana została z popularnej stali D2 (określana czasem mianem „semi stainless”, jest najbardziej odporną na rdzę stalą wysokowęglową, co zawdzięcza 12% zawartości chromu. Twarda i stosunkowo wolno się tępi.). Grubość głowni to aż 4 milimetry!
Pełny płaski szlif zagwarantuje nam doskonałe parametry cięcia, a bardzo solidny czubek pozwoli na pracę bez obaw o uszkodzenie.

Na grzbiecie głowni znajduje się podwójna rampa pod kciuk (jimping), dzięki czemu możemy bardzo wygodnie oprzeć palce podczas pracy.

Głownię otwieramy przy pomocy sześciokątnego otworu, którego wielkość pozwala na obsługę nawet w grubych rękawiczkach. Jest to szczególnie wygodne, gdy będziemy używać noża w terenie.

Budowa rękojeści opiera się na dwóch stalowych linerach, na których znajdują się okładziny z dwukolorowego G10 (czarny/zielony). Interesująco prezentują się „tropy” (ślady) lwa, które wyfrezowane zostały tak, iż stanowią zielone ślady na czarnym tle.

Długość rękojeści to 121 milimetrów, a więc nawet osoby z dużymi dłońmi bez problemu będą mogły wygodnie trzymać nóż. Dodatkowe podcięcia pod palcem zwiększają komfort chwytu.

Użyta blokada to linerlock, którego całkiem spora grubość zapewni nam bezpieczeństwo podczas pracy. Obsługa listka blokady jest wygodna i nie sprawa większego problemu (świetnie dobrana siła sprężynowania), a nacięcia na krawędzi listka pozwalają na obsługę w rękawiczkach.

Ciekawym elementem jest składany w rękojeści hak, który może służyć zarówno do przecinania skóry, jak i cięcia linek, taśm i materiału. Budowa haka i jego umiejscowienie nie przeszkadza podczas pracy głównym ostrzem. Do otwierania haka używamy fakturowanego kołka.

Oczywiście nie zabrakło elementu, dzięki któremu możemy nóż nosić wygodnie na krawędzi kieszeni, czyli klipsa. Stalowy i duży klips pewnie trzyma nóż i nie ma możliwości, aby wysunął się on przypadkowo z kieszeni. Klips możemy założyć w trzech pozycjach.

Na końcu rękojeści znajduje się otwór pozwalający na założenie pętli z paracordu, rzemienia, bądź ozdobnego chwosta.

Długość otwartego noża to około 206 milimetrów, czyli nie jest to nóż szczególnie duży. Można bardziej postrzegać go jako kompaktowy nóż, którego wytrzymała głownia pozwoli na wykonanie większej ilości prac, niż noże używane typowo jako miejskie edc.

Jako, iż nóż z założenia ma pełnić charakter myśliwski, zadbano o łatwy dostęp do jego wnętrza. Otwarta budowa grzbietu pozwala na dokładne umycie, a także na wygodną konserwację po pracy.

Simba to nietuzinkowy nóż, który wyróżnia się na tle wielu znanych i popularnych konstrukcji. Gruba głownia, płaski szlif i wygodna rękojeść to jego mocne atuty, które uzupełnia jeszcze doskonała stal. Dodatkowym ciekawym elementem są „tropy” na rękojeści, które nadają całości niepowtarzalny charakter.