Real Steel to młoda firma, która powstała w 2013 roku w mieście Hangzhou w Chinach. Od samego początku firma postawiła sobie mocne wymagania co do jakości swoich wyrobów, a mając ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji, szybko odnalazła swoje miejsce na światowym rynku.

W Chinach prawo zabrania posiadania noży składanych z blokadą, dlatego uwaga skupia się na rynkach zewnętrznych, na których bez problemu konkuruje z firmami znanymi i rozpoznawalnymi od lat. Jest to kolejna firma, która z dumą udowadnia, iż produkt „chiński” nie musi oznaczać produktu niskiej jakości i z niskich materiałów.
Real Steel dużą wagę przykłada do jakości wyrobu, a także do unikatowego wyglądu. Współpraca z wieloma nowymi projektantami owocuje w postaci niebanalnych projektów, które będąc wzorowo wykonane z nowoczesnych materiałów budzą zainteresowanie użytkowników i kolekcjonerów na całym świecie.
Warto tutaj zaznaczyć, iż w ofercie firmy znajdziemy projekty znanego na rynku polskim projektanta i wykonawcy, jakim jest Ostap Hel.

Jednym z ciekawych noży składanych, który znajdziemy w ofercie jest model o nazwie Takin.

H9 wyróżnia się ciekawą i nowoczesną linią, a także rozmiarami. Długość rękojeści wynosi aż 135 milimetrów i mimo prostych linii świetnie leży w ręku. Długie podcięcie na palce, a także płaska budowa umożliwia wygodny chwyt i pełną kontrolę podczas pracy.

O bezpieczeństwo naszych palców dba blokada Liner Lock, która pewnie blokuje głownię w pozycji otwartej. Stalowe linery wraz z okładzinami z czarnego G10 zapewniają sztywność rękojeści. Dodatkowym wzmocnieniem jest wkładka (spacer) z G10 na grzbiecie.

Ciekawym elementem jest wkomponowany w tylną część rękojeści kołek, który umożliwia założenie zawieszki z paracordu lub rzemienia. Jest to miła odmiana od powszechnie stosowanego otworu (Lanyard Hole).

Oczywiście nie mogło zabraknąć klipsa, który zamontowany został w pozycji Tip-Up. Wydaje się mały w stosunku do rękojeści, jednak bez problemu spełnia swoje zadanie.

Głownia otwierana jest dyskiem (Thumb Disc), który nad klasycznym kołkiem ma tą przewagę, iż łatwiej obsługuje się go w rękawiczkach. Wielkość dysku jest wystarczająca, aby móc otworzyć nóż nawet w grubych zimowych rękawicach.

Do wykonania głowni użyto znanej stali Sandvik 14C28N. Jest to stal nierdzewna, a dodatkowo wykazująca się dobrym trzymaniem ostrości i łatwym ostrzeniem.
Długość głowni to 112 milimetrów, co przy grubości 2,5 milimetra czyni z niej świetne narzędzie do cięcia. Wysoki delikatnie wklęsły szlif będzie doskonale sobie radził przy codziennie wykonywanych pracach.
Powierzchnia głowni otrzymała wykończenie typu Stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania (jako, iż nowe rysy „zlewają” się ze starymi)).

Takin po otwarciu mierzy 245 milimetrów, co przy wadze 180 gramów czyni z niego całkiem spore narzędzie. Jednak mimo rozmiarów bez problemu mieści się w kieszeni spodni, a po jednym dniu noszenia zapominamy, iż nosimy nóż w kieszeni.

Prosty, ascetyczny wręcz design zdecydowanie wyróżnia ten model. Nowoczesna, ale nie pozbawiona ergonomii linia pozwoli cieszyć się użytkownikowi, który odkryje zalety wielkości noża podczas pracy. Takin sprawdzi się zarówno jako nóż EDC, ale też bez problemu poradzi sobie przy ciężkiej pracy.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z innymi modelami firmy Real Steel.

Źródło: realsteelknives.com