Praktycznie nieznana na naszym rynku amerykańska firma Bastion, zajmująca się sprzedażą wyposażenia taktycznego, ma w swojej ofercie również bardzo interesujące noże, w tym model Partizan, doskonale nadający się na miejskie EDC
W ofercie znajdują się trzy modele, które różnią się materiałem z jakiego została wykonana rękojeść i są to kolejno tytan, carbon fiber (włókno węglowe) oraz G10 (włókno szklane wzmocnione żywicami). Zastosowanie różnych materiałów pozwala użytkownikowi wybrać zarówno ulubiony materiał, jak i dopasować wagę noża do swoich preferencji.

Wersja w pełnym tytanie prezentuje się bardzo elegancko i przyciąga uwagę zarówno spójnością kolorów, jak i popularnym dzisiaj materiałem jakim jest właśnie tytan. Dzięki zastosowaniu tego metalu folder jest bardzo lekki, gdyż jego waga wynosi zaledwie 70 gramów. Lekko porowata powierzchnia tytanu zapewnia pewny chwyt, a płaskie boki rękojeści mogą być świetną podstawą do naniesienia dowolnej grafiki czy napisu techniką grawerunku laserowego.
Długość rękojeści to 110 milimetrów, co pozwala na wygodny chwyt i pełną kontrolę podczas pracy. Zwężająca się ku końcowi linia rękojeści nadaje projektowi smukły i elegancki wygląd.

Po stronie blokady (Frame Lock) umieszczony został długi i wąski stalowy klips, który po włożeniu noża do kieszeni bardziej upodabnia go do długopisu niż do foldera. Klips otrzymał wykończenie podobne do powierzchni tytanu, dzięki czemu całość jest spójna kolorystycznie.
Blokada została doskonale dopasowana, a jej obsługę ułatwiają nacięcia w miejscu, gdzie kładziemy palec.

Niepokoić może nietypowy kształt śruby osi głównej, która może sprawiać kłopot przy odkręcaniu (brak odpowiedniego narzędzia). Jednak nie musimy się martwić, gdyż po drugiej stronie znajduje się śruba z typowym gniazdem typu torx.

Głownia otwierana jest za pomocą dwustronnego kołka, który daje pewne podparcie dla kciuka. Otwieranie głowni jest bardzo płynne, gdyż użyto podkładek z teflonu.

Stal z jakiej wykonano głownię to znana D2, określana czasem mianem „semi stainless” jest najbardziej odporną na rdzę stalą wysokowęglową, co zawdzięcza 12% zawartości chromu. D2 pozwala na wysokie hartowanie, dzięki czemu jest twarda i oferuje doskonałe parametry w trzymaniu ostrości.

Długość głowni to 82 milimetry, co przy grubości 2,2 milimetra daje nam głownię z dobrymi parametrami tnącymi, idealnie nadającą się na codzienne prace w mieście. Tym nożem będziemy z przyjemnością ciąć sznurki, kartony, otwierać opakowania czy też przyrządzać szybki posiłek.
Folder po otwarciu ma długość 191 milimetrów.

Do noża otrzymujemy efektowną „narzepkę”, która świetnie będzie się prezentować np. na czapce bądź na kurtce. Narzepka wykonana została w technice 3D, co dodatkowo podkreśla jej wyjątkowość.

Bastion Partizan to świetna propozycja na nóż do miasta. Niska waga i smukła budowa pozwala zapomnieć, iż mamy nóż w kieszeni. Wygodna rękojeść, dobra blokada i użytkowa głownia pozwalają na bezpieczną i efektywną pracę. Dodatkowa możliwość spersonalizowania noża poprzez laserowy grawerunek czyni z tego foldera bardzo ciekawą propozycję dla każdego, kto ceni dobre materiały i nietuzinkowe projekty.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z tym ciekawym nożem, a także jego odpowiednikami w okładzinach z carbon fiber i G10.

Żródło: bastiongear.com