Ciekawa pozycja dla kolekcjonerów i miłośników noży o nietypowym wyglądzie. Mantis Siko Malit to z założenia nóż ratowniczy, jednak jego charakter skłania się również w kierunku noża taktycznego.

Siko Malit to bardzo nowoczesna konstrukcja, która łączy w sobie kilka ciekawych rozwiązań. Pierwszym z nich jest interesująca rękojeść, która wykonana została z frezowanych bloczków G10. Teksturowana powierzchnia i głębokie frezowania pozwalają na pewny i mocny chwyt.
Okładziny znajdują się na stalowych linerach, tak więc można by się spodziewać, iż blokada to popularny Liner Lock. Jednak nic podobnego, bowiem dolna część rękojeści prezentuje się tak.

W tym modelu zastosowano blokadę o nazwie Puzzle Lock i znajduje się ona na grzbiecie noża. Wbrew pozorom, obsługa tej blokady nie jest problematyczna i pozostaje tylko kwestią przyzwyczajenia się do jej umiejscowienia.

Na końcu rękojeści znajduje się hak do cięcia taśm i linek, który sprawdzi się również podczas bezpiecznego cięcia odzieży na osobie, której chcemy założyć opatrunek. Na haku znajduje się również otwór, przez który możemy przełożyć linkę, bądź zawiesić nóż przy pomocy karabińczyka.
Oczywiście hak może zostać użyty również jako zbijak do szyb.

Pomyślano oczywiście o możliwości noszenia noża na krawędzi kieszeni dodając duży i mocny stalowy klips, z możliwością przełożenia na drugą stronę. Co ciekawe, miejsce na drugiej okładzinie zostało wypełnione specjalną stalową wkładką montowaną przy pomocy dwóch śrub, którą możemy zdemontować i przełożyć na drugą stronę.

Głownia otwierana może być na dwa sposoby. Pierwszy przy użyciu otworów znajdujących się w głowni, a drugi to użycie wystającej ku górze części jako wave, który świetnie zaczepia się o krawędź spodni i umożliwia szybkie otwarcie.
Otwarta głownia robi wrażenie, bowiem zdecydowanie odbiega ona od standardowo znanych wzorów. Profil troszeczkę przypomina dawny model Spyderco Gunting, jednak szlify zdecydowanie są oryginalne i niepowtarzalne.

Otwarty nóż wygląda ciekawie i na pewno skupia na sobie uwagę. Na pewno jest to ciekawa i nietuzinkowa konstrukcja, która sprawdzi się jako nóż ratunkowy, taktyczny, bądź będzie interesującą pozycją w kolekcji.

Dane techniczne:
– długość rękojeści (bez haka) – 117 mm
– długość głowni – 75 mm
– grubość głowni – 3,2 mm
– długość całkowita (z hakiem) 205 mm
– materiał rękojeści – G10
– materiał głowni – AUS 8
– blokada – Puzzle Lock
– waga – 138 g

Ciekawostką jest fakt, iż w sprzedaży znajduje się treningowa wersja noża o nazwie Siko Ugong, który wyróżnia się okładzinami z czerwonego G10.

Jako, iż jest to nóż treningowy, zadbano o bezpieczną głownię, która nie posiada ostrej krawędzi tnącej, chociaż wykonana została z tej samej stali co wersja Malit.

Siko Malit to zdecydowanie nie jest nóż, którym będziemy mogli przygotować kanapki, ale świetnie sprawdzi się jako narzędzie do przebijania i cięcia różnego rodzaju lin, taśm z tworzyw sztucznych, czy też prucia opakowań. Mimo ostrego czubka sprawdzi się jako nóż ratowniczy, jednak od użytkownika będzie wymagał szczególnej uwagi podczas pracy.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!