Firma Kizer od jakiegoś czasu zaskakuje miłośników noży ciekawymi projektami, wykonanymi z doskonałych materiałów. Głownie noży najczęściej wykonane są z rewelacyjnej stali S35VN, a na rękojeściach znajduje się modny od jakiegoś czasu tytan. Jednak kluczem do sukcesu jest udany projekt, a takim właśnie jest składany nóż Velox 2 wykonany na podstawie noża custom autorstwa Mike’a Vagnino.

Velox 2 to bardzo nowoczesna konstrukcja. Czysta forma i ergonomia rękojeści, a także zastosowane rozwiązania powodują, iż nie można przejść obok tego noża obojętnie.

Rękojeść noża wykonana została z tytanu 6AL4V, który w końcowym efekcie otrzymał piękny szary kolor. Idealnie czyste i gładkie powierzchnie, a także kształt rękojeści kojarzą się z kroplą wody bądź rtęci i wyglądają niezwykle elegancko.
Urody nie ujmują zastosowane śruby, które będąc w kolorze niebieskim ciekawie odcinają się od reszty.

Chcąc zachować pewną spójność, nawet klips otrzymał niebieski kolor łącząc go tym samym z całością.

Blokada głowni to Frame Lock, któremu warto się przyjrzeć z bliska. Otóż na końcówce listka blokady umieszczono stalową wkładkę, która opiera się o tylnią część głowni. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się doskonale działającą blokadą, bez ryzyka, iż tytan z czasem zetrze się, co doprowadzi do powstania luzu i tzw. pionowego bladeplay. Oczywiście zadbano o perfekcyjne dopasowanie elementów, dzięki czemu wygląda to bardzo schludnie, ale co ważniejsze, świetnie spełnia swoje zadanie.

Smaczkiem na rękojeści są jeszcze dwie tuleje dystansowe, które zostały wypolerowane na lustro.

Całość została doskonale wykonana i dopasowana – głownia znajduje się centralnie pośrodku rękojeści.

Velox 2 posiada Flipper, czyli płetwę przeznaczoną do otwierania głowni. Jednak nie jest ona tak nachalna i duża jak w wielu modelach. Mimo, iż płetwa jest mała, bez problemu można nią otworzyć głownię.

Po otwarciu głowni płetwa chowa się w rękojeści, stanowiąc zarazem podparcie dla palca wskazującego. Znajdujące się na niej nacięcia (jimping) pozwalają uniknąć ślizgania się palca.
Głownia bardzo płynnie otwiera się i zamyka, bowiem oś głowni jest łożyskowana.

Głownia o profilu Drop Point nie jest duża, jednak optycznie pasuje do rękojeści. Wklęsły szlif pozwoli użytkownikowi na wydajną i efektywną pracę, a wykończenie Stonewash pozwoli uniknąć niewielkich zarysowań jakie mogą pojawić się podczas używania.

Na grzbiecie można znaleźć wypalone laserem nazwisko projektanta. Warto spojrzeć jeszcze na grzbiet, gdyż ciekawie wygląda miejsce w którym podczas pracy kładziemy kciuk.

Otwarty nóż prezentuje się bardzo efektownie i śmiało można traktować go jako Gentleman Folder, który dobrze będzie wyglądał w kieszeni eleganckich spodni. Oczywiście Velox 2 to mocna konstrukcja, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby stał się folderem EDC, który pasować będzie i do jeansów i do bojówek.

Ascetyczna forma noża przypadnie do gustu zwłaszcza tym użytkownikom, którzy nie przepadają za nadmiernymi ozdobami. Velox 2 kojarzy się z chirurgicznym narzędziem, które wykonane zostało z doskonałych materiałów, a przy okazji wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 111 mm
– długość głowni – 86 mm
– grubość głowni – 4 mm
– długość całkowita – 197 mm
– materiał rękojeści – 6AL4V Titanium
– materiał głowni – CPM-S35VN
– blokada – Frame Lock
– waga – 133 g

Velox 2 to piękny nóż składany, który przypadnie do gustu każdemu, kto ceni doskonałe materiały i perfekcyjne wykonanie, a także ciekawy design.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Kizer.