Kershaw Reverb to lekki i bardzo elegancki nóż, który wyśmienicie będzie nadawał się na miejskie edc, a i doskonale będzie pasował do damskiej torebki.

Pisanie „lekki” nie jest na wyrost, bowiem waga tego noża to zaledwie 46 gramów. Dzięki tak małej wadze, ten sympatyczny folder będzie pasował zarówno do letniego stroju, jak i oficjalnego stroju wizytowego, zwłaszcza iż wygląda bardzo elegancko. Właściwie można go postrzegać bardziej jako swego rodzaju biżuteria (niekonieczne męska), niż klasyczne narzędzie do cięcia.

Rękojeść noża składa się ze stali i czarnego G10, na którym położono warstwę włókna węglowego (Carbon Fiber).

Reverb możemy nosić na krawędzi kieszeni, co umożliwia klips o budowie Deep Carry, który pozwala na całkowite ukrycie noża. Poza klipsem, otrzymujemy jeszcze wbudowany karabińczy, którym możemy przypiąć folder do kluczy, smyczy, czy też szelki przy plecaku.

Ta strona rękojeści która została wykonana ze stali posiada blokadę Frame Lock, która trochę się różni od standardowych, gdyż listek blokady znajduje się w pewnej odległości od krawędzi linera. Oczywiście obsługa blokady nie jest kłopotliwa, a jej dopasowanie gwarantuje bezpieczeństwo podczas pracy.

Warto tutaj zwrócić uwagę na jeszcze jeden element, a mianowicie na wykończenie stalowej części rękojeści. Otóż część została pokryta czarnym lakierem, a część pozostała satynowa. Wygląda to elegancko i nadaje całości unikatowy wygląd.

Podobny zabieg kolorystyczny (Two Tone) zastosowano również na głowni, przy czym tutaj czarny kolor uzyskano poprzez naniesienie wytrzymałej powłoki PVD (Physical Vapour Deposition).
Głownię otwieramy w nietypowy sposób, bowiem przy pomocy wyfrezowanego wgłębienia (Thumb Groove). Rozwiązanie takie można spotkać w innych modelach firmy Kershaw, a i stosowane było przez różnych producentów.

Ostrze ma bardzo efektowny kształt, a wspomniane wykończenie kolorystyczne nadaje mu jeszcze ciekawszy wygląd. Wysoki wklęsły szlif i grubość 2,5 milimetra gwarantuje nam świetne właściwości tnące.

Kershaw Reverb wygląda bardzo nowocześnie i swoim wyglądem na pewno zainteresuje osoby lubiące nowoczesne linie i materiały.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 83 mm
– długość głowni – 64 mm
– grubość głowni – 2,5 mm
– długość całkowita – 156 mm
– materiał rękojeści – stal, G10, Carbon Fiber
– materiał głowni – 8Cr13MoV (wykończenie satynowe + powłoka PVD)
– blokada – Frame Lock
– waga – 46 g

Mimo niewielkich rozmiarów i niskiej wagi, Reverb to bardzo wygodny i użytkowy nóż. Doskonale sprawdzi się przy wszelkich pracach biurowych, gdzie takie czynności jak cięcie papieru, taśm, tektury i opakowań nie będą dla niego problemem. Sprawdzi się np. jako bardzo precyzyjny nóż do wycinania z folii samoprzylepnej. Oczywiście da sobie radę z przygotowaniem szybkiego posiłku, chociaż na pewno nie zastąpi żadnego noża kuchennego.

Reverb idealnie nadaje się na nóż do damskiej torebki. Jest lekki, a więc właścicielka nie odczuje dodatkowego ciężaru. Jest bardzo elegancki i nowoczesny. Można do niego przyczepić klucze, małą latarkę, albo ozdobny element wykonany z paracordu.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą firmy Kershaw.