Swego czasu noże spod znaku ZT znane były ze swojej pancerności i były bardziej dedykowane dla służb mundurowych, niż dla cywilnego użytkownika. Jednak na szczęście podejście firmy do produktów zmieniło się, a oferta powiększyła się o wiele ciekawych modeli wykonanych we współpracy z czołowymi knifemakerami z całego świata.
Jednym z takich noży jest folder oznaczony numerem 0460, którego projektanem jest znany w nożowym świecie rosjanin – Dmitry Sinkevich.
ZT 0460 to mały, bardzo elegancki nóż składany, który świetnie będzie pasował zarówno do eleganckiego ubrania, jak i damskiej torebki. Trudno mu odmówić pięknego wyglądu, a smaczku dodają jeszcze użyte materiały.
Jedna okładzina została wykonana z bardzo eleganckiego materiału jakim jest Carbon Fiber (włókno węglowe spajane żywicą epoksydową; bardzo twardy i odporny na uszkodzenia materiał), który zarazem jest bardzo lekki. Z kolei druga okładzina wykonana została z popularnego obecnie tytanu, który wygląda elegancko i również jest stosunkowo lekki.
Użyty Carbon Fiber jest bardzo ciekawy, bowiem posiada dość rzadkie, brązowe zabarwienie.

Blokada jaką użyto w ZT 0460 to Frame Lock, z tym, że na końcu listka blokady umieszczono element z hartowanej stali, wydłużając tym samym czas żywotności i prawidłowego działania blokady.

Na tytanowej okładzinie znajduje się stalowy klips, który pozwala na noszenie foldera w kieszeni w pozycji Tip-Up.

Smaczku rękojeści dodaje również backspacer wykonany z anodyzowanego na czarno aluminium. Oczywiście poza estetyką, zapewnia on wygodny i bezpieczny chwyt podczas pracy.

Głownia w tym modelu otwierana jest za pomocą Flippera (płetwy), a samo otwieranie jest szybkie i płynne, bowiem zastosowano łożyska odpowiadające za niezwykle lekkie i płynne otwieranie (KVT ball-bearing manual opening system). Płetwa wydaje się mała, jednak spełnia swoje zadanie doskonale i stanowi doskonałe oparcie dla palca.
Po otwarciu płetwa staje się jelcem, zabezpieczającym naszą dłoń przed przypadkowym zsunięciem się na krawędź tnącą.

Głownia o profilu Trailing Point wygląda niezwykle elegancko, a jej linia pięknie zgrywa się z linią rękojeści tworząc spójność. Wysoki płaski szlif pozwala na wygodną i efektywną pracę.
Wykończenie powierzchni głowni to stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych), na który położono mechaniczne satynowanie (pokrycie posiadające delikatne, ledwo dostrzegalne prążki, będące pozostałością po szlifowaniu).

Otwarty folder wygląda bardzo elegancko, a jego linia przyciąga uwagę. Zdecydowanie jest to model, który mocno odbiega od wielu znanych i popularnych pozycji.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 112 mm
– długość głowni – 83 mm
– grubość głowni – 3 mm
– długość całkowita – 191 mm
– materiał rękojeści – tytan, carbon fiber
– materiał głowni – S35VN
– profil głowni – Trailing Point
– szlif – płaski
– blokada – Frame Lock
– waga – 65,2 g

Zero Tolerance 0460 to bardzo ciekawa propozycja dla każdego, kto ceni piękną linię i topowe materiały. Jest to ciekawy i nietuzinkowy projekt, który doskonale sprawdzi się jako lekkie miejskie EDC. Z uwagi na niską wagę ZT 0460 będzie wręcz nieodczuwalny przy noszeniu na krawędzi kieszeni, czy w damskiej torebce, stanowiąc ciekawy i elegancki dodatek.
Warto jeszcze zaznaczyć, iż noże z serii ZT produkowane są w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!