Flying Shark to kolejny folder, który zaprojektował wspominany już na naszej stronie Ostap Hel (o jego pracach pisaliśmy przy okazji prezentacji noża Real Steel G3 Puukko, a także Real Steel H9 Takin).
Tym razem mamy do czynienia z dużym folderem, który od pierwszego kontaktu intryguje swoimi ciekawym designem. Oczywiście bez problemu można tutaj rozpoznać charakterystyczne dla twórcy linie, które mogą się naprawdę podobać.

Flying Shark to rasowy Frame Lock, którego rękojeść wykonana została z nierdzewnej stali (3Cr14N), a następnie otrzymała wykończenie Stonewash. Wygląda to bardzo elegancko, a dodatkowym pięknym smaczkiem jest wstawka z włókna węglowego (Carbon Fiber), która przełamuje surowe powierzchnie.
Ciekawie wygląda grzbiet rękojeści, bowiem okazuje się, iż całość trzyma się na dwóch śrubach i oczywiście tulei dystansowej.

Pewnym zaskoczeniem jest na pewno klips, który wykonany został z czarnego G10. Ma ciekawy kształt i można przełożyć go na drugą stronę. G10 jest bardzo wytrzymałym materiałem, a więc nie będziemy musieli obawiać się o jego trwałość.

Warto spojrzeć również na metalowy element umieszczony po stronie blokady, a który pełni rolę bezpiecznika blokady. Po otwarciu głowni przesuwamy bezpiecznik, dzięki czemu nie ma możliwości przypadkowego zwolnienia blokady. Zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo podczas pracy.

Folder to tzw. Flipper, czyli otwieramy go płetwą (która po otwarciu staje się jelcem). Dzięki zastosowaniu łożysk na osi, głownia porusza się bardzo płynnie.

Głownia dzięki frezowaniu wygląda bardzo interesująco i zdecydowanie różni się od tych, które najczęściej spotykamy. Jest to niby mały element, ale nadający ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu.

Kształ głowni to Drop Point, na którym położono dość wysoki płaski szlif. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania (jako, iż nowe rysy „zlewają” się ze starymi).

Na grzbiecie głowni znajdują się wygodne nacięcia pod palec, dzięki którym łatwiej kontrolować ostrze podczas pracy.

Otwarty nóż prezentuje się bardzo elegancko, a jego wymiary pozwalają na mocną i wydajną pracę. Flying Shark to świetna propozycja na nóż do codziennego używania, który doskonale będzie prezentował się zarówno przy jeansach, jak i przy bojówkach. Duża rękojeść pozwala na bardzo wygodny chwyt, a solidne ostrze umożliwi bezpieczną i efektywną pracę.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 129 mm
– długość głowni – 105 mm
– grubość głowni – 3,5 mm
– długość całkowita – 232 mm
– materiał rękojeści – stal nierdzewna, Carbon Fiber
– materiał głowni – 14C28N
– profil głowni – Drop Point
– szlif – płaski
– blokada – Frame Lock
– waga – 188 g

Flying Shark to folder, który zdecydowanie może się podobać. Ostap Hel po raz kolejny pokazał, iż nadal można zaprojektować nietuzinkowy nóż składany, który poza wartością roboczą może właścicielowi sprawiać radość swoim pięknym wyglądem.

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić Państwa do sklepu na zapoznanie się z tą ciekawą pozycją, a także z całą ofertą noży Real Steel, a także innymi modelami znanych na rynku firm.