Stedemon Knife Company to mało znana chińska manufaktura, która w swojej ofercie posiada całkiem ciekawe noże składane i noże o stałej głowni. Jednym z nich jest model o nazwie – ZKC-BP02.

ZKC-BP02 to sympatyczny folder, który posiada blokadę typu Linerlock. Rękojeść zbudowana została z dwóch stalowych linerów, na których umieszczono nylonowe okładziny w kolorze Tan.

Stalowy klips o ciekawej stylistyce pozwoli na bezpieczne i wygodne noszenie noża na krawędzi kieszeni. Warto zwrócić uwagę, iż klips mocno różni się od tych, które powszechnie znamy. Klips oczywiście jest przekładalny.

Na końcu rękojeści znajduje się wykonany z tworzywa element, pozwalający na założenie pętli z paracordu.

Głownię otwieramy za pomocą dwustronnego kołka, którego rozmiar pozwala na wygodną obsługę.

Głownia o profilu Standard otrzymała wysoki płaski szlif, a powierzchnia stali posiada wykończenie typu Satin.

Na szczególną uwagę zasługuje jakość wykonania. Wszystkie elementy zostały doskonale dopasowane, tak więc otwieranie i zamykanie noża przebiega bardzo płynnie. Nawet taki szczegół jak wycentrowanie głowni względem rękojeści jest wzorowe i pozazdrościć takiej jakości może wiele znanych firm.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 110 mm
– długość głowni – 90 mm
– grubość głowni – 3,7 mm
– długość całkowita – 197 mm
– materiał rękojeści – stal nierdzewna, nylon Tan
– materiał głowni – 440C
– profil głowni – Standard
– szlif – płaski
– blokada – Liner Lock
– waga – 102 g

Stedemon ZKC-BP02 to ciekawa propozycja na nóż do codziennego używania. Świetna stal na głowni, niebanalny wygląd i doskonałe wykonanie pozwoli użytkownikowi cieszyć się mało znanym modelem, którego wykonanie nie odbiega (a nawet wyprzedza) od produktów topowych producentów noży składanych.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Stedemon Knife Company.