Kizer nie ustaje w produkcji coraz to ciekawszych modeli, a to dzięki owocnej współpracy ze znanymi knifemakerami. Za projekt modelu Roach odpowiedzialny jest Matt Degnan i właśnie jego projektowi dzisiaj się przyjrzymy.

Roach to mocny nóż składany, który posiada blokadę typu Liner Lock. Grube stalowe linery i okładziny z czarnego G10 dają nam zwięzłą i sztywną konstrukcję, której profil doskonale układa się w dłoni.
Ciekawie wygląda grzbiet rękojeści, na którym znajduje się Backspacer z niebieskiego G10.

Stalowy klips pozwoli nam na noszenie foldera na krawędzi kieszeni (Tip-Up), bądź na ekwipunku. Na wypolerowanej powierzchni wygrawerowano zarys karalucha (Roach). Klips umieszczono na rękojeści w ten sposób, iż wyciąganie noża z kieszeni nie stanowi żadnego problemu.

Folder ten przypadnie do gustu miłośnikom Flippera, bowiem tylko za pomocą niego otworzymy głownię. Samo otwieranie (jak i zamykanie) przebiega bardzo płynnie i przy małej wprawie, można „strzelić” głownią z prędkością automatu.

Głownia wykonana ze stali VG-10 (stal ta powstała w Japonii (Takefu Special Steel co. Ltd) i tylko tam jest produkowana. Wstępnie miała to być stal głównie na noże kuchenne, jednak znalazła swoje miejsce również w innych nożach użytkowych.), a głowni nadano profil Drop Point. Płaski wysoki szli pozwala na efektywna pracę, a wysokość głowni umożliwia np. komfortowe smarowanie, tudzież wyskrobywanie czegość ze słoika, puszki.

Powierzchnia stali otrzymała ciemnoszare wykończenie, które elegancko współgra z rękojeścią.

Otwarty folder wygląda ciekawie i na pewno przypadnie do gustu tym, którzy już trochę zmęczeni są popularnymi framelockami. Blokada Liner Lock sprawuje się doskonale, a pełne okładziny z G10 pozwalają na mocny i wygodny chwyt.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 123 mm
– długość głowni – 87 mm
– grubość głowni – 3,2 mm
– długość całkowita – 210 mm
– materiał rękojeści – stal nierdzewna, G10
– materiał głowni – VG-10
– profil głowni – Drop Point
– szlif – płaski
– blokada – Liner Lock
– waga – 183 g

Warto zwrócić uwagę na wykonanie noża, które stoi na bardzo wysokim poziomie. Równe szlify, dobrze wyprowadzona krawędź tnąca, prawidłowo wykończone G10, to elementy które będą cieszyć każdego użytkownika.
Kizer używa zaawansowanych technologii wykorzystując maszyny EDM do wycinania poszczególnych części. Ta metoda jest wolniejsza niż laser lub strumień wody, ale czujemy, że jakość jest tym na co warto czekać.
Każdy element w nożach Kizer jest precyzyjnie obrobiony i zaprojektowany. Ostateczne dopasowanie, wykończenie, działanie i ostrość każdego noża jest osiągnięta w całości ręcznie, stosując opracowaną przez niezastąpiony kunszt mistrzów rzemieślnictwa od kilku pokoleń.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Kizer.