Firmę Rough Rider już przedstawialiśmy na naszej stronie parokrotnie. Słynie z produkcji scyzoryków nawiązujących do klasycznych modeli i trzeba przyznać, iż robi to bardzo dobrze. Duży wybór modeli, różne sposoby wykończenia, a także szeroka gama materiałów z jakich są wykonane pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie.
Oczywiście w ofercie nie mogło zabraknąć bardzo znanego amerykańskiego modelu jakim jest Canoe. Nazwa pochodzi oczywiście od popularnej indiańskiej łodzi o charakterystycznie podniesionym dziobie i rufie.

Scyzoryki Canoe mają długą historię, bowiem produkowane były już u schyłku XIX wieku. Od innych popularnych modeli różniły je wyciągnięte do góry bolstery (metalowe zakończenia rękojeści), które nadawały całości ciekawą linię upodobniającą do wspomnianej łodzi i które zasłaniały tylne części głowni, czyniąc konstrukcję bardziej elegancką i wygodniejszą w noszeniu w kieszeni.
Jak większość klasycznych scyzoryków, Canoe należy do noży typu slipjoint, czyli głownia po otwarciu blokowana jest stalową sprężyną stanowiącą grzbiet rękojeści.
Rough Rider produkuje wiele odmian tego scyzoryka, a więc wybierać można je zarówno pod względem wielkości, jak i materiału na okładzinach (drewno, kość, itd.)

Jednym z interesujących modeli jest Rough Rider Canoe Moon Glow, czyli model którego okładziny świecą w ciemnościach.

Jest to scyzoryk, który swoim wyglądem jak najbardziej nawiązuje do dawnych konstrukcji, jednak materiał użyty na rękojeści świeci w ciemności (oczywiście po uprzednim naświetleniu). Mamy zatem do czynienia z ciekawym połączeniem klasycznej konstrukcji, z nowoczesnym materiałem, co czyni ten nóż szczególnie ciekawym.
Na jednej z okładzin znajduje się tzw. tarcza (Shield), czyli logotyp producenta. W ten sposób wiele firm oznacza swoje scyzoryki, pozwalając na rozponanie producenta bez otwierania głowni (logotypy producenta umieszczane są również na ostrzach w miejscu zwanym Tang Stamp).

Rękojeść scyzoryka mierzy 91 milimetrów i kryje w sobie dwa użytkowe ostrza wykonane ze stali 440.

Główne ostrze mierzy 65 milimetrów (grubość 1,2 mm) i posiada profil Spear Point, który w połączeniu z pełnym płaskim szlifem czyni je bardzo użytkowym ostrzem.

Druga, mniejsza głownia mierzy 51 milimetrów (grubość 1,2 mm) i posiada z kolei profil zwany Penblade (z założenia służyło do ostrzenia gęsiego pióra używanego do pisania), ale z czasem stało się ostrzem służącym do delikatnych i precyzyjnych prac.

Oczywiście jak na klasyczny scyzoryk przystało, obie głowni otwierane są przy pomocy specjalnego nacięcia na paznokieć (Nail Mark), które na obu głowniach otrzymało efektowne ząbkowanie.

Rough Rider Canoe Moon Glow to ciekawe połączenie klasycznego wzoru scyzoryka z nowoczesnym materiałem okładzin, co czyni go bardzo efektownym nożem. Świecące w ciemności okładziny pozwalają na łatwe odnalezienie scyzoryka, tak więc nie powinno być problemów z jego znalezieniem np. wieczorami pod namiotem.
Dodatkowym atutem tego sympatycznego noża jest wysoka jakość wykonania, a także bardzo przystępna cena.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą klasycznych noży składanych.

Żródło: moziru.com