Są prace, których nie wykonamy folderem (nożem składanym) i wówczas sięgamy po nóż o większym potencjale, czyli po fixed (nóż o stałej głowni). W zależności od zakresu naszych oczekiwań, nóż powinien być jak najbardziej dostosowany do wykonywanych prac.
W wypadku, gdy chcemy aby nasz nóż bez problemu radził sobie z ciężkimi pracami w terenie, takimi jak rąbanie, struganie, podważanie, cięcie kabli, blach, czy batonowanie, wówczas należy sięgnąć po nóż z tzw. zapasem mocy, czyli z parametrami wybiegającymi poza standardowe parametry używanych noży.
Defcon Hydra to właśnie nóż o stałej głowni, który nie będzie bał się nawet ciężkich prac, bowiem wykonany został z jednego kawałka stali (full tang) o grubości aż 6 milimetrów.

Ciekawa linia noża nadaje mu taktycznego wyglądu, jednak należy pamiętać, iż grubość stali przekłada się na wagę, a ta małą nie jest. Sam nóż waży 383 gramy, a z pochwą 509 gramów. Przy takiej wadze, dla wielu użytkowników może się okazać zbyt ciężki jako element ekwipunku.
Długość noża to 283 milimetry, z czego głownia to 145 milimetrów, a rękojeść 138 milimetrów.
Duża rękojeść posiada okładziny z czarnego G10, które otrzymały głębokie frezowania. Poza tym, powierzchnia tworzywa pokryta została drobną fakturą, tak więc rękojeść leży komfortowo zarówno w gołej dłoni, jak i w dłoni odzianej w rękawicę.

Na grzbiecie noża znajdują się nacięcia (jimping), które pozwalają na wygodne ułożenie kciuka i zabezpieczają przed przypadkowym ześlizgnięciem się podczas pracy.

Stal z jakiej wykonano nóż to znana i popularna D2, czyli stal określana czasem mianem „semi stainless”. Jest najbardziej odporną na rdzę stalą wysokowęglową, co zawdzięcza 12% zawartości chromu. Twarda i stosunkowo wolno się tępi.

Bardzo ciekawie prezentuje się głownia posiadająca wklęsły szlif oraz mocno zaznaczone fałszywe ostrze. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie typu stonewash – głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania (jako, iż nowe rysy „zlewają” się ze starymi).

W komplecie z nożem otrzymujemy świetnie zaprojektowaną i wzorowo wykonaną kaburę z grubego kydexu.

Kabura została dopasowana tak, iż nóż wchodzi w nią z tzw. „klikiem), a po włożeniu nie występują nawet najmniejsze luzy. Dzięki temu nie musimy obawiać się o zgubienie noża.
Warto tutaj zauważyć, iż pochwa jest dwustrona, zatem można nosić ją tak na prawym, jak i na lewym boku.

Komfortowy montaż na pasie zapewnia nam dołączony system montażu, który dokręcany do pochwy przy pomocy dwóch śrub umożliwia noszenie noża w pionie, poziomie, bądź pod kątem.

Defcon Hydra D2 to duży i mocny nóż, który nie będzie obawiał się ciężkiej pracy. Ciekawy wygląd i doskonałe materiały czynią z niego ciekawą pozycję godną zainteresowania. Doskonale sprawdzi się jako nóż do ciężkiej roboty, podczas której nie będziemy musieli obawiać się o jego wytrzymałość.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży typu fixed.