Model V.A.S.P. (VERIFY. ADVANCE. SECURE. PROCEED) za którego projekt odpowiedzialny jest Steve Jernigan nie jest już produkowany, a szkoda, bowiem jest to świetna propozycja na nóż do codziennego użytku, czyli tzw. EDC (everyday carry). Na szczęście model ten nadal jest dostępny w naszym sklepie i poniżej go przedstawiamy.

V.A.S.P. to nóż składany, którego rękojeść wykonana została z nierdzewnej stali, na której znajdują się okładziny z G10 w kolorze jasnobrązowym (Tan). Powierzchnia G10 jest mocno teksturowana, dzięki czemu podczas używania rękojeść nie ślizga się w dłoni.
Na rękojeści znajduje się stalowy klips umieszczony w pozycji Tip-Down, a także otwór pozwalający na założenie paracordu.

Grzbiet rękojeści został wzmocniny stalowym backspacerem, który dodatkowo usztywnia całą konstukcję.

Blokada jaką zastosowano w noży to Liner Lock, który działa wyśmienicie i spełnia swoją rolę. Zwolennicy tego typu blokady docenią łatwość obsługi i płynne działanie.

Ciekawie przedstawia się otwieranie głowni, bowiem proces ten możemy przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy to klasyczny otwór w głowni, a drugi to tzw. Front Flipper, czyli płetwa wychodząca na froncie rękojeści. Oba sposoby są skuteczne, jednak przy odrobinie wprawy otwieranie przy pomocy płetwy jest szybsze, zwłaszcza, iż głownia jest łożyskowana.

Głownia o profilu Drop Point i pełnym płaskim szlifie pozwala na wygodną i efektywną pracę. To głownia stworzona do cięcia, jednak mocny czubek pozwoli również na wbijanie bez obaw o wytrzymałość. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Satin, które doskonale komponuje się ze stalowymi elementami rękojeści.

Na grzbiecie głowni znajdują się nacięcia (jimping) na których podczas pracy możemy oprzeć palec. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad nożem, a także nacięcia te zabezpieczają nasz palec przed zsuwaniem się na głownię.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 117 mm
– długość głowni – 95 mm
– grubość głowni – 3 mm
– długość całkowita – 207 mm
– materiał rękojeści – stal nierdzewna, G10
– materiał głowni – 8Cr14MoV
– profil głowni – Drop Point
– szlif – płaski
– blokada – Liner Lock
– waga – 108 g

CRKT V.A.S.P. to elegancko wyglądający nóż, który świetnie sprawdzi się jako nóż do codziennego używania. Bez problemu poradzi sobie z większością zadań jakie można postawić przed nożem składanym. Wygodna rękojeść, zwięzła budowa, łożyskowana głownia i świetny profil głowni to mocne strony tego składanego noża, tak samo jak atrakcyjna i przystępna cena.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy CRKT.