Bardzo ciekawa propozycja składanego noża firmy Camillus, który raz, iż świetnie nadaje się na edc, a dwa, zaskakuje swoim nietypowym sposobem otwierania głowni.

LEV-R-LOK posiada rękojeść wykonaną z czarnego G10, które poza standardową fakturą powierzchni otrzymało poziome nacięcia poprawiające chwyt podczas pracy.

Spory stalowy klips z wyciętym kształtem noża możemy przełożyć tak, nóż w kieszeni można nosić w pozycji ostrzem w górę, bądź ostrzem w dół.

Nie zabrakło również otworu pozwalającego na założenie ozdobnego elementu z paracordu.

Jednak zaskoczeniem jest okładzina przeciwna do tej z klipsem, bowiem znajduje się na niej spora metalowa dźwignia, służąca do… otwierania głowni. Jest to bardzo nietypowe rozwiązanie i podczas pierwszych prób otwarcia może wydawać się dziwne, jednak wystarczy dosłownie kilka chwil, by docenić ten system. Dźwignia działa na głownię z dużą siłą i pozwala na bardzo szybkie jej otwarcie jedną ręką. Nie musimy szukać kciukiem kołka czy też otworu w głowni, bo wystarczy odruchowe wręcz położenie dłoni na dźwigni i jej mocne naciśnięcie.

W folderze zastosowano blokadę Back Lock, która dzięki świetnemu dopasowaniu elementów działa bardzo lekko i przy odrobinie wprawy pozwala na zamnięcie noża jedną ręką.

Głownia o profilu Clip Point świetnie sprawdzi się w codziennej pracy. Powierzchnia stali otrzymała czarną powłokę (Carbonitride Titanium) która doskonale pasuje do czarnej rękojeści, czarnego klipsa i czarnej dźwigni służącej do otwierania głowni.

Wymiary noża klasyfikują go jako miejskie edc, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go w teren. Nie będzie to oczywiście pogromca gałęzi, czy też specjalista do spraw batonowania, ale spokojnie pozwoli na takie prace jak struganie, przygotowanie posiłku, a nawet ponacinanie kiełbasek na ognisko. 🙂

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 100 mm
– materiał rękojeści – stal nierdzewna, G10 Black
– blokada – Back Lock
– długość głowni – 72 mm
– grubość głowni – 2,9 mm
– stal – AUS-8
– powłoka – Carbonitride Titanium
– długość całkowita – 172 mm
– waga – 99 g

Camillus LEV-R-LOK to nietypowa konstrukcja, która na pewno będzie bardzo ciekawym elementem każdej kolekcji. Mało popularny sposób otwierania na pewno zainteresuje każdego poważnego miłośnika noży. Użytkowe walory noża pozwalają z kolei spojrzeć na niego jak na bardzo użytkowy nóż, który doskonale poradzi sobie z codziennymi zadaniami.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!