Nie zna radości klikania folderem ten, kto porządnego automatu w ręku nie miał. Jasne, można się zachwycać wykonaniem, dopasowaniem elementów, piękną pracą głowni sunącej na łożyskach ceramicznych, jednak tylko zdrowe „kopnięcie” sprężyny wywołuje na twarzy nieokreślony uśmiech radości. 😀
A jeżeli porządny automat, to warto spojrzeć na produkty firmy Pro-Tech Knives, która już gościła parokrotnie na naszej stronie. Jest to firma produkująca głównie noże automatyczne, skupiająca się na najwyższej jakości, doskonałych materiałach, a dodatkowo z dumą podkreślająca, iż ich wspaniałe noże wytwarzane są całkowicie w USA.
Z bogatej oferty noży Protech jaką mamy dla Państwa w naszym sklepie, dzisiaj wybraliśmy ciekawą propozycję niedużego noża automatycznego o nazwie Tactical Response 2, który został zaprojektowany jako nóż taktyczny, jednak doskonale sprawdzi się jako nóż do codziennego używania (EDC).
Tactical Response 2 to seria noży automatycznych, łączących taktyczny wygląd z doskonałą mechaniką oraz materiałami najwyższej jakości.

Rękojeść wykonana została z bardzo wytrzymałego stopu aluminium o nazwie T6 6061, które dodatkowo zostało poddane procesowi anodyzacji. Dzięki temu zabiegowi powierzchnia materiału zyskała większą twardość, a także głęboki aksamitny czarny kolor. Anodyzacja jest miła w dotyku i pozwala na bardzo wygodny chwyt, bez ryzyka przypadkowego wysunięcia się noża z dłoni. Zresztą aby zapobiec tej możliwości, na okładzinach umieszczono specjalne nacięcia wzmacniające przyczepność do dłoni.
Estetom przypadnie do gustu fakt, iż rękojeść skręcona została zaledwie trzema śrubami, co znacznie ułatwia rozebranie noża do konserwacji.

Nóż możemy nosić na krawędzi kieszeni za pomocą dużego stalowego klipsa, który został umieszczony na jednej stronie rękojeści.
Klips mocowany jest dość wysoko, dzięki czemu z kieszeni wystaje tylko mała część rękojeści. Zapewnia nam to dyskrecję w noszeniu noża, a frezowania na tylnej części pozwalają na szybkie i pewne dobywanie noża.

Na obwodzie rękojeści znajdują się głębokie frezowania, które pozwalają na zaparcie palcami podczas pracy, co przekłada się na lepszą kontrolę nad nożem. Frezowania są na tyle głębokie (aczkolwiek nie są agresywne), iż sprawdzają się zarówno podczas pracy gołymi rękami, jak i w rękawicach.
Warto tutaj również spojrzeć na grzbiet rękojeści, który nie jest pełny. Szczelina na grzbiecie pozwala na czyszczenie i konserwację, a także umożliwia wytrząsanie wody z zakamarków.

Na rękojeści znajduje się przycisk, dzięki któremu możemy zwolnić blokadę i tworzyć głownię. Dbając o bezpieczeństwo, Protech dołożył wszelkich starań w projekcie, by głownia nie otwarła się poprzez przypadkowe zwolnienie blokady. Dlatego przycisk do otwierania umieszczony jest w głębokim gnieździe, które nie pozwala na samoczynne otwarcie.

Po naciśnięciu przycisku blokady (Push Button) głownia z ogromną prędkością otwiera się, a my czujemy na dłoni przyjemne „kopnięcie”. Sprężyna jest naprawdę mocna, jednak nie na tyle, by nóż wypadł nam z dłoni w trakcie otwierania.
Głownia o profilu Spear Point wykonana została ze stali 154CM, a jej ostateczne wykończenie w modelu TR-2.1 stanowi tzw. Bead Blast, czyli piaskowanie. Spostrzegawczy czytelnicy na pewno zauważyli, iż takie samo wykończenie otrzymał klips.

Wysok płaski szlif (Flat) gwarantuje doskonałe parametry cięcia, a prawidłowe hartowanie użytej stali pozwoli nam na długie cieszenie się ostrością. Oczywiście jak każda stal, tak i 154CM z czasem się stępi, jednak naostrzenie jej do odpowiedniego poziomu nie jest problemem i proces ostrzenia przeprowadzimy praktycznie przy pomocy dowolnego zestawu do ostrzenia (ostrzałki diamentowe, kamienne, czy też systemowe).

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 114 mm
– materiał rękojeści – Aluminium T6 6061
– grubość rękojeści – 12,7 mm
– długość głowni – 76 mm
– grubość głowni – 3 mm
– materiał głowni – 154CM
– profil głowni – Spear Point
– szlif głowni – płaski
– długość całkowita – 190 mm
– blokada – Plunge Lock
– waga – 94 g

Oczywiście w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo inne modele tego noża, które różnią się np. profilem i wykończeniem powierzchni głowni, albo elementami rękojeści, bowiem dostępne są modele limitowane o ciekawym i niepowtarzalnym wzornictwie.
Niska waga noża, a także kompaktowe rozmiary stanowią atuty tej konstrukcji, która doskonale sprawdzi się jako nóż nie tylko dla służb mundurowych. Tactical Response 2 to świetny nóż na EDC, który z racji swojej budowy pozwala na wygodne i bezpieczne transportowanie, a zarazem daje użytkownikowi bardzo roboczą głownię. Tym nożem bez problemu otworzymy wszelkie opakowania, przygotujemy posiłek, będziemy mogli strugać w drewnie, czy też wykonywać szereg innych prac, jakie stawia się przed nożami składanymi.
Wszystkie noże firmy Pro-Tech Knives zakupione w naszym sklepie objęte są dożywotnią gwarancją obejmującą wady fabryczne i materiałowe. Oddając nóż do serwisu można liczyć na konkretne i rzetelne podejście – większość napraw mieści się w 24 godzinach! Oczywiście naprawy gwarancyjne są bezpłatne.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Protech.