Dobre narzędzie to co najmniej połowa sukcesu. Gorzej, gdy przed nami pojawia się nieoczekiwane zadanie, a my przy sobie nie mamy akurat żadnego narzędzia…
Oczywiście można zapobiec takiej sytuacji i nosić przy sobie Multi Tool’a, czyli połączenie kombinerek, śrubokrętów, przecinaka do drutu, otwieraczy do kaspli i puszek i innych ciekawych elementów. Jednak każdy kto chociaż przez chwilę miał takiego multi tool’a w dłoni wie, iż jest to dość ciężki gadżet, wymagający noszenia na pasie w specjalnej kaburze, bądź w torbie, plecaku.
I tutaj pojawia się bardzo fajny gadżet, a mianowicie mały podręczny mini tool, czasami nazywany Pry Bar (gdy spełnia rolę mini łomu do podważania), chociaż najczęściej nazywany jest Pocket Tools. Oczywiście jest ich na rynku naprawdę sporo, ale my dzisiaj przedstawiamy wersję zaprojektowaną przez legendę nożowego świata, bowiem przez samego Darrela Ralpha.

DDR Skull Go Tool to kompaktowe narzędzie, które wykonane została z grubej (2 mm) i wytrzymałej stali nierdzewnej (Stainless Steel). Wielkością od razu narzuca nam pewien front robót, bowiem długość całkowita to zaledwie 78 milimetrów, a a szerokość to 43 milimetry.
Jednak mimo niepozornych rozmiarów gadżet ten pozwoli nam na wykonanie szeregu prac, bowiem znajdziemy w nim:
– łom
– płaski śrubokręt
– pełnowymiarowy bit Philips #2
– otwieracz do butelek

Ciekawie wygląda kwestia używania załączonego bitu. Został on osadzony w dedykowanym gnieździe i dodatkowo zabezpieczony dwoma oringami chroniącymi go przed zgubieniem. Przed pracą bit wyjmujemy i osadzamy w sześciokątnym gnieździe na powierzchni toola. Dzięki temu mamy całkiem wygodny uchwyt przekładający się na sporą siłę dokręcania, czy też odkręcania.

DDR Skull Go Tool możemy bez problemu przenosić luzem w kieszeni, gdyż jego waga to zaledwie 25 gramów, a więc wręcz nie odczujemy jego ciężaru. Jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dołączonego karabińczyka, który pozwala przypiąć toola w dowolne miejsce.

Dzięki możliwości swobodnego przypięcia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby DDR Skull Go Tool uzupełnił nasze EDC.

Na powyższym zdjęciu mamy już całkiem ładnie rozbudowany zestaw EDC, w którego skład wchodzi:
– klucz do mieszkania,
– aluminiowa kapsuła – pozwala na przenoszenie leków, albo zwiniętego awaryjnego banknotu (kapsuła posiada uszczelkę i jest wodoodporna),
– brelok z trytem świecącym w ciemności (pozwala odnaleźć cały zestaw w ciemnym pomieszczeniu),
– mała latarka Nitecore, którą możemy ładować przy pomocy ładowarki od telefonu,
– Victorinox Classic, a w nim nożyczki, ostrze, płaski śrubokręt, pilniczek, nożyczki, pęseta i wykałaczka,
– DDR Skull Go Tool, czyli łom, szeroki płaski śrubokręt, pełnowymiarowy bit Philips #2 i otwieracz do butelek.

Biorąc pod uwagę, iż cały zestaw nie zajmuje sporo miejsca i nie jest ciężki, jest to świetna propozycja dla osoby, która lubi mieć pod ręką zestaw przydatnych narzędzi.
Zastosowanie kompletu karabińczyków firmy Nite Ize pozwala na szybkie odpinanie poszczególnych elementów i przysposabianie zestawu do naszych potrzeb.
DDR Skull Go Tool to ciekawy i użyteczny gadżet, który poza ciekawą formą oferuje zestaw narzędzi, a jego atrakcyjność podnosi fakt, iż powstał dzięki znanej postaci jaką jest Darel Ralph i wykonany został w USA.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą różnego rodzaju pocket tooli, multitooli, latarek, użytecznych breloków, narzędzi i wszelkiego rodzaju szpeju, który pozwala na skompletowanie ulubionego zestawu EDC.