Godfather (czyli „ojciec chrzestny”) to wręcz flagowy produkt firmy Pro-Tech. Kształt inspirowany włoskimi nożami zwanymi „stiletto”, w połączeniu z doskonałą mechaniką zaowocował produktem użytkowym, ale zarazem bardzo eleganckim.

Standardowo już, w ofercie firmy znaleźć można całą gamę odmian tego noża, które różnią się od siebie zarówno materiałami wykorzystanymi do wykończenia rękojeści jak i kolorystyką szkieletu oraz sposobami wykończenia głowni.

Szkielet wykonany został z aluminium T6-6061, który pozwala na anodyzację w wielu ciekawych kolorach. Począwszy od eleganckich odcieni szarości, poprzez kolory zdecydowane (niebieski, czerwony), aż po głęboki czarny mat. Są również wersje z pięknym wykończeniem JAZZ, będące połączeniem dwóch kolorów w niepowtarzalne wzory.

Na rękojeści umieszczono przycisk pozwalający na otwarcie głowni. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu przycisku, nie ma praktycznie możliwości, by otwarcie nastąpiło samoczynnie. Blokada Plunge Lock bardzo pewnie trzyma głownię zarówno w pozycji zamkniętej, jak i otwartej.

Jak już wspomniałem, często rękojeść noża jest dodatkowo wykończona wstawkami z ciekawych materiałów. Bogata gama kolorów rękojeści pozwala na ciekawe połączenia kolorystyczne z takimi materiałami jak drewno egzotyczne, micarta, włókno węglowe, czy też G10.
Na jednej stronie rękojeści umieszczono standardowy klips, który pozwala na wygodne mocowanie noża na krawędzi kieszeni.

Głownia o długości 4 cali najczęściej wykonana jest ze stali 154CM, która hartowana do twardości 59 HRC pozwala na utrzymanie doskonałych parametrów cięcia z jednoczesnym zachowaniem sprężystości. Szlif położony jest z dużą dbałością, a jego powierzchnia przełamana jest fałszywym ostrzem, które nadaje całości lekkiego, ale zarazem drapieżnego wyglądu sztyletu.

Podobnie jak i w innym modelach noży, tak i Godfather produkowany jest z różnymi wykończeniami powierzchni głowni. Do najczęściej spotykanych należą stonewash (kąpiel w granulacie ceramiczym), satin (szlifowanie kierunkowe), bead blast (piaskowanie), mirror (polerowanie na lustro), czarne wykończenie Ti, czy też powłoka DLC.

Produkowane są również modele custom, które potrafią zaskoczyć bogactwem użytych materiałów, a także sposobem wykończenia.
W modelach tych na rękojeści która często wykonana jest z tytanu można znaleźć takie materiały jak macica perłowa, czy też skamieliny (ząb mamuta). Spotkać również można modele, których rękojeść została wykonana z ręcznie kutego mokume gane (połączenie różnych kolorowych metali).
Rękojeści niektórych modeli są ręcznie grawerowane przez mistrzów tej sztuki, wśród których prym wiedzie znany i ceniony Bruce Shaw.

Przy produkcji modeli custom, głownia bywa wykonana z pięknego damastu, a całość dopełnia przycisk otwierający, która jest inkrustowany misternym wzorem, bądź wstawką z macicy perłowej, bądź skamieliny.

Bogactwo modeli pozwala każdemu znaleźć wersję najbardziej odpowiadającą jego indywidualnym oczekiwaniom, a rewelacyjna mechanika zapewni radość z używania noża. Godfather to nóż pozwalający cieszyć się unikatowym wzornictwem, a także świetnym wykonaniem oraz doskonałymi materiałami.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Pro-Tech