Lato, a więc wielu z nas redukuje swoje edc tak by ważyło jak najmniej. W krótkich spodenkach nie ma często zbyt wielu kieszeni, a i z przyjemnością nosi się taki zestaw, który jak najmniej nas obciąża. Fajnie by również było, gdyby letni nóż był kolorowy i przełamywał klasyczne kolory noży używanych jako edc.
Dlatego warto zerknąć na ciekawą propozycję od firmy Kershaw, a mianowicie na sympatyczną serię o nazwie Shuffle, a w tym wypadku na bardzo wesoły model w kolorze limonki (Shuffle Lime).

Ten mały sympatyczny składany nóż to ciekawe wielofunkcyjne narzędzie, które doskonale sprawdzi się właśnie latem. Jego niska waga (80 gramów) zadowoli każdego miłośnika lekkiego edc, zwłaszcza iż Shuffle poza głownią oferuje nam jeszcze kilka rozwiązań.
Rękojeść (długość 83 mm) to stalowe linery, na których znajdują się okładziny z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym (Glass-filled nylon). To bardzo mocny i wytrzymały materiał, który ma przyjemną antypoślizgową powierzchnię, a dodatkowo pozwala na barwienie w dowolnych kolorach. Aby zwiększyć jeszcze przyczepność okładzin do dłoni, zastosowano na nich fakturę o nazwie K-Texture™ grip, czyli powieloną literę K – logotyp firmy Kershaw.
Materiał rękojeści jest odporny na działanie wody, więc nie musimy się obawiać jego zamoczenia, a i podczas czyszczenia i konserwacji noża bez obaw możemy użyć szczoteczki i wody z detergentem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkownika, zastosowano tutaj sprawdzoną blokadę Liner Lock, która doskonale sprawdza się w tej lekkiej konstrukcji, a zarazem jest prosta w obsłudze i pozwala na otwieranie i zamykanie noża jedną ręką.

Na rękojeści znajdują się dwa dodatkowe narzędzia, które mogą się przydać podczas wakacyjnych wojaży. Pierwsze z nich to otwór na linkę, będący zarazem szerokim płaskim śrubokrętem, mini łomem, a w sytuacji awaryjnej – zbijakiem do szyb. Drugie narzędzie to otwieracz do kapsli, które w letnie dni pozwoli nam otworzyć butelkę ulubionego napoju.

Otwieracz do kapsli, otwór na linkę i backspacer wykonane zostały z jednego kawałka stali, co dodatkowo wzmacnia i usztywnia całą konstrukcję.

Oczywiście nie mogło zabraknąć klipsa, który umożliwi nam noszenie noża na krawędzi kieszeni. Shuffle zaopatrzono w klips typu Deep Carry, a więc cały nóż chowa się w kieszeni. Dodatkowo klips możemy przełożyć na drugą stronę rękojeści, tak więc użytkownik może wybrać po której stronie chce nosić folder.

Głownię otwieramy przy pomocy dużego dwustronnego kołka, który pozwala na wygodną obsługę osobom prawo i leworęcznym.

Wysoka głownia (długość 60 mm, grubość 2,8 mm) wykonana została z nierdzewnej stali 8Cr13MoV, której powierzchnia otrzymała ciekawe wykończenie o nazwie Acid Stonewash. Ten sam sposób wykończenia użyty został również na klipsie, linerach i backspacerze, dzięki czemu wszystko wygląda spójnie.
Na głowni położono wysoki wklęsły szlif, który gwarantuje nam bardzo dobre właściwości tnące, a delikatne fałszywe ostrze nadaje całości ciekawą linię.

Długość otwartego noża to 146 milimetrów, tak więc jest to dość mały nóż, jednak doskonale nadający się do codziennego użytkowania w warunkach miejskich. Krótka głownia bez problemu poradzi sobie z wieloma wyzwaniami, a odpowiednio ukształtowana rękojeść pozwala na wygodny chwyt i efektywną pracę.

Shuffle sprawdzi się doskonale zarówno w „miejskiej dżungli” jak i w terenie, gdzie bez problemu będziemy nim mogli strugać, dłubać w drewnie, czy też zająć się przygotowaniem produktów spożywczych na ognisko tudzież grilla.

Kershaw Shuffle dostępny jest w kilku wesołych kolorach, tak więc będziemy mogli przełamać klasyczną „taktyczną” linię i cieszyć się wesołymi kolorami. Składany nóż z kolorowymi okładzinami wygląda bardzo sympatycznie i nie będzie budził zastrzeżeń u osób postronnych. Oczywiście dla tych, którzy jednak wolą taktyczne klimaty, znajdą się również modele w odpowiednich kolorach.

Shuffle to mały, poręczny nóż składany, który świetnie będzie nosiło się w kieszeni, ale i znajdzie swoje miejsce w plecaku, torbie, czy też nerce. Nosząc go luzem możemy odkręcić klips, dzięki czemu jeszcze odrobinę zredukujemy jego wagę. Możemy również przy pomocy karabińczyka przytroczyć nóż do kluczy, klamry plecaka, tudzież wszędzie tam, gdzie będziemy mieli na to ochotę.
Nie bez znaczenia jest cena tego modelu, która nie zrujnuje nam wakacyjnego budżetu, a mały wydatek pozwoli cieszyć się nowym, sympatycznym i co najważniejsze, bardzo użytkowym narzędziem.
Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą firmy Kershaw!