I kolejna ciekawa propozycja na letnie edc. Tym razem sympatyczny nóż od amerykańskiej firmy Protech, która specjalizuje się w nożach automatycznych. Seria Runt to seria małych podręcznych noży, których głownie otwierane są za pomocą sprężyny.

Kompaktowe rozmiary pozwalają na noszenie noża praktycznie do każdej odzieży – długość otwartego noża to zaledwie 134 milimetry, a długość samej głowni to 49 milimetrów. Po zamknięciu, rękojeść mierzy tylko 85 milimetrów. To naprawdę maleństwo! Idealnie nadaje się na wakacyjne wojaże, zwłaszcza w prezentowanym kolorze!
Runt posiada rękojeść wykonaną z aluminium T6-6061, która anodyzowana jest na różne kolory, począwszy od głębokiej czerni, aż po wielokolorowe wariacje. Poza anodyzacją, produkowane są również modele ze wstawkami na rękojeści (egzotyczne drewno, macica perłowa, G10 czy też elegancki carbon fiber).

Na rękojeści umieszczono duży i wygodny klips, który pozwala na wygodne noszenie noża na krawędzi kieszeni. Klips zamocowany jest w pozycji tip down, czyli głownią w górę.

Otwieranie głowni odbywa się za pomocą przycisku umieszczonego na rękojeści. Przycisk otwierania zaprojektowany został tak, iż nie istnieje możliwość jego przypadkowego naciśnięcia, gdy nóż znajduje się w kieszeni.
Mechanika noża jest niezwykle płynna, a dynamika otwierania głowni potrafi zadziwić. Sprężyna która otwiera głownię jest bardzo mocna i podczas otwierania czuć przyjemne i zdecydowane „kopnięcie” w dłoń.

Głownia noża o grubości 2,8 milimetra, o wysokim płaskim szlifie doskonale radzi sobie przed postawionymi zadaniami. Mimo małych rozmiarów jest bardzo użytkowa i świetnie spełnia się jako podręczne edc. Nie oprze się mu żadne jabłko, pomarańcza, opakowanie, karton, czy też sznurek. To głownia stworzona do cięcia i w tej roli nas nie zawiedzie.
Głownia wykonana została ze stali 154CM (flagowa stal jakiej używa Protech), a poszczególne modele różnią się jej wykończeniem. Począwszy od wykończenia na lustro, poprzez stonewash, aż po powłoki w czarnym kolorze.
Blokada to tzw. Plunge Lock, który dzięki swojej konstrukcji nie pozwala na przypadkowe zamknięcie, bądź otwarcie noża i spełnia swoje zadanie znakomicie.

Protech Runt J4 idealnie sprawdzi się jako lekkie, letnie miejskie edc, a jego wesoły kolor pozwala odciąć się chociaż na jakiś czas od „taktyczności” innych konstrukcji.

Seria Runt to oczywiście nie tylko oferta na letnie dni. Z uwagi na małe rozmiary, noże te nie budzą sensacji, a więc bez obaw możemy używać ich praktycznie w każdej sytuacji. Swoim wyglądem i w przypadku prezentowanego modelu niebagatelnym kolorem, przyciągają uwagę i postrzegane są bardziej jako elegancki gadżet, niż typowy nóż. Nawet fakt, iż jest to nóż automatyczny budzi zainteresowanie, a zwłaszcza doskonałe wykonanie i bezpieczne blokada.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży automatycznych firmy Protech!