Niesamowicie nowoczesna linia, ergonomiczna rękojeść i bardzo fajna stal na głowni. Nóż składany, którego wygląd przypadnie do gustu miłośnikom nietypowych kształtów, a który doskonale sprawdzi się jako nóż do codziennego używania. Przed Państwem folder firmy Schrade, o nazwie M.A.G.I.C.

Nazwa M.A.G.I.C. nie jest przypadkowa, bowiem jest to skrót od nazwy Multipurpose Assisted Generational Innovative Cutlery, czyli mówiąc krótko, mamy do czynienia z mechanizmem wspomagania otwierania głowni.
M.A.G.I.C. to składany nóż średniej wielkości, którego rękojeść wykonana została z aluminium. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie futurystyczny kształt rękojeści. Patrząc na nóż z boku, linia rękojeści może kojarzyć nam się ze statkiem kosmicznym, albo nowoczesnym samochodem. Niby proste, ale ciekawie zaprojektowane przełamania powierzchni łamią klasyczną nudę, jaką często spotykamy w rękojeściach wykonanych z aluminium.

W aluminiowej skorupie kryje się blokada Liner Lock, która na pewno będzie jakąś odmianą od popularnych obecnie blokad typu Frame Lock. Listek blokady otrzymał czarny kolor, dzięki czemu współgra z całą rękojeścią. Blokada działa wyśmienicie, tak więc podczas pracy nie musimy obawiać się o nasze palce, a dopasowanie elementów pozwala cieszyć się całkowitym brakiem luzów.

Warto spojrzeć na grzbiet rękojeści, gdzie znajduje się płaska powierzchnia, na której umieszczono wkładkę z antypoślizgowego materiału. Dzięki temu zabiegowi rękojeść wręcz klei się do dłoni i nie ma możliwości, by wyślizgnęła się z niej w czasie używania.

Oczywiście uzupełnieniem rękojeści jest klips, który również został polakierowany na czarny kolor. Klips jest stosunkowo mały, jednak bez problemu spełnia swoją rolę i nie musimy się obawiać, iż nóż przypadkowo wysunie się z kieszeni.
Poza klipsem, na rękojeści znajdziemy również otwór na linkę o ciekawym kształcie, doskonale pasującym do całego designu.

Głownię możemy otworzyć albo przy pomocy dwustronnego kołka, albo za pomocą płetwy (Flipper). Bez względu na sposób otwierania, wystarczy małe przyłożenie siły, aby wspomagana sprężyną głownia otworzyła się z dużą prędkością.

Aby zapewnić użytkownikowi pełne bezpieczeństwo, na rękojeści umieszczono bezpiecznik, który zabezpiecza nóż przed przypadkowym otwarciem. Co prawda jakość wykonania i dopasowania elementów nie powinna pozwolić na taką sytuację, jednak na pewno znajdą się zwolennicy tego zabezpieczenia.

Kształt głowni to Clip Point, który w połączeniu z wysokim płaskim szlifem jest świetnym narzędziem tnącym, który doskonale poradzi sobie z wszelkimi pracami. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Bead Blast (piaskowanie), a całość została nieznacznie odchudzona poprzez dodanie fałszywego ostrza.

Stal z jakiej wykonano głownię to AUS-8, czyli znana i ceniona japońska stal, w której domieszka wanadu odpowiada za podwyższoną odporność na ścieranie. AUS-8 to doskonała stal na głownię noża do codziennego używania, bowiem bardzo przyzwoicie trzyma parametry ostrości, ale i pozwala na szybkie i łatwe naostrzenie przy pomocy praktycznie każdej ostrzałki.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 113 mm
materiał rękojeści – aluminium, stal
długość głowni – 85 mm
grubość głowni – 3 mm
materiał głowni – AUS-8
rodzaj blokady – liner lock
długość całkowita – 193 mm
waga – 141 g

SCHRADE M.A.G.I.C. to konstrukcja, którą wyróżnia ciekawy wygląd, świetne wykonanie i bardzo dobre materiały. Doskonale sprawdzi się jako miejskie i terenowe edc, a i dobrze będzie się sprawował jako uzupełnienie taktycznego ekwipunku.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą nowoczesnych noży składanych!