Artisan Cutlery to kolejna firma, której udało się połączyć ciekawy design, nowoczesne materiały i świetne wykonanie, czego efektem jest ich interesująca oferta noży składanych.

Niektóre wzory są odważne i wybiegające w przestrzenie futuryzmu, jednak i zwolennicy klasycznej linii noży składanych znajdą coś dla siebie, chociaż nawet te „klasyczne” modele potrafią zaskoczyć miłymi smaczkami.
Jednym z takich noży jest model o nazwie Predator.

Predator to średniej wielkości nóż składany, który można rozpatrywać jako nóż do codziennego używania, zwłaszcza w warunkach miejskich.
Jego kompaktowe rozmiary pozwalają na wygodne noszenie, a odpowiednio zaprojektowany klips umożliwia prawie całkowite schowanie noża w kieszeni.

Rękojeść zbudowana została z dwóch okładzin, które wykonane są z czarnego G10 z antypoślizgową teksturą. Pod okładzinami znajdują się stalowe linery, przy czym warte zauważenia jest to, iż linery zostały schowane w G10 poprzez jego wyfrezowanie. Dzięki temu zabiegowi nóż nie traci swojej sztywności, ale staje się kilka gramów lżejszy. No i wygląda to bardzo estetycznie.

Blokada głowni to Liner Lock. Jest to blokada bardzo popularna i często używana z uwagi na prostotę działania i niezawodność. Funkcję blokującą przejmuje w niej jedna ze sprężynujących okładzin (liner) która opiera się o tylną część głowni. Jeżeli liner posiada wystarczająca grubość i został dobrze spasowany z głownią, blokada potrafi wytrzymać duże obciążenia.

Ciekawie wygląda również przelotka na paracord, która znajduje się na końcu rękojeści. Zazwyczaj jest to po prostu okrągły otwór, a tutaj pojawia się zgoła odmienny kształt.

Predator to rasowy Flipper, zatem otwieranie głowni odbywa się tylko za pomocą dedykowanej płetwy. Samo otwieranie jest niezwykle płynne, bowiem oś główna noża porusza się na ceramicznych łożyskach (Ceramic Ball Bearing).

Głownia już przed otwarciem może się podobać, bowiem na jej grzbiecie umieszczono bardzo efektownie wyglądające nacięcia (Jimping), zwiększające dodatkowo komfort chwytu.

Profil głowni to bardzo użytkowy Drop Point z płaskim szlifem na 3/4 wysokości i wykończeniem powierzchni typu Stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania).

Warto zwrócić uwagę na dość spory choil, czyli podcięcie głowni za krawędzią tnącą. Można w nim wygodnie położyć palec, co przekłada się na lepszą kontrolę głowni podczas precyzyjnych prac.

Otwarty nóż nie jest duży, zatem doskonale nadaje się do prac w warunkach miejskich. Kompaktowe rozmiary pozwolą na wykonanie wielu zadań, a nie rzucający się w oczy ogólny wygląd noża na pewno będzie wielkim atutem.

Dane techniczne:
materiał głowni – D2 HRC 58-60
długość głowni – 70 mm
grubość głowni – 3,2 mm
długość całkowita – 180 mm
długość rękojeści – 95 mm
materiał rękojeści – stal/G10
waga – 85 g

Wykonanie foldera stoi na bardzo dobrym poziomie, co w połączeniu z ciekawymi materiałami i łożyskowaniem głowni czyni z niego bardzo interesującą propozycję. Bardzo korzystna jest również cena, która pozwoli cieszyć się świetnym folderem bez wydrenowania naszego portfela.

Każdy nóż od Artisan Cutlery zapakowany jest w kartonik, w którym znajdziemy certyfikat oraz woreczek pozwalający na bezpieczne przechowywanie noża.

Artisan Cutlery nie jest jeszcze zbyt dobrze znany na naszym rynku, ale warto przyjrzeć się produktom tej firmy bliżej. Topowe materiały w połączeniu z ciekawym wzornictwem i przystępną ceną czynią ofertę firmy bardzo atrakcyjną.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z innymi modelami firmy Artisan Cutlery, a także z innymi ciekawymi nożami składanymi wiodących firm na rynku.